Pulpit w eNkach

Dyskusje o wagonach Konstal N, 4N, 4ND.
Wiadomość
Autor
kasztan
Posty: 29
Rejestracja: 07 wrz 2012, 18:55
Lokalizacja: Wiedeń

Pulpit w eNkach

#1 Post autor: kasztan » 05 gru 2012, 21:52

Może mi ktoś wyjaśnić, jaką mają funkcję przyciski, kontrolki i włączniki widoczne na zdjęciu?
Włącznikiem znajdującym się między kontrolkami obsługuje się chyba kierunkowskazy.

Dziękuję z góry!

Pozdrawiam z Wiednia!
Załączniki
IMG_1081.JPG

Awatar użytkownika
Damian_1947
Posty: 1120
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

#2 Post autor: Damian_1947 » 06 gru 2012, 14:07

Co do dużych "grzybków" przycisków, mogę się domyślać, iż są to dzwonek zewnętrzny, światło błyskowe no i hamulce szynowe?
A przełącznik typu "Z" to pasowało by na światła mijania/drogowe.
Mogę się mylić, także proszę o korektę :)
Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
N
Posty: 191
Rejestracja: 14 lut 2010, 09:45
Lokalizacja: Bytom

#3 Post autor: N » 10 gru 2012, 20:40

To jest "wierzchni" pulpit radzionkowski, mocno odbiegający od oryginału.
Niemniej - od lewej przyciski: wyłączanie hamulców szynowych, światła drogowe, dzwonek elektryczny; niżej kontrolki - lewa od świateł postojowych i mijania (różna intensywność świecenia w zależności od wybranej opcji) oraz świateł drogowych; dwie kontrolki i przełącznik jeszcze niżej - to kierunkowskazy, a "zetka" załącza... Koguta na dachu, o ile taki jest założony.
Cała reszta potrzebnego (lub niepotrzebnego) majdanu znajduje się pod otwieraną klapką.

Awatar użytkownika
Damian_1947
Posty: 1120
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Damian_1947 » 10 gru 2012, 22:07

N pisze:To jest "wierzchni" pulpit radzionkowski, mocno odbiegający od oryginału.
Niemniej - od lewej przyciski: wyłączanie hamulców szynowych, światła drogowe, dzwonek elektryczny; niżej kontrolki - lewa od świateł postojowych i mijania (różna intensywność świecenia w zależności od wybranej opcji) oraz świateł drogowych; dwie kontrolki i przełącznik jeszcze niżej - to kierunkowskazy, a "zetka" załącza... Koguta na dachu, o ile taki jest założony.
Cała reszta potrzebnego (lub niepotrzebnego) majdanu znajduje się pod otwieraną klapką.
I odpowiedzi eksperta oczekiwałem :)
Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Kuba124R
Posty: 47
Rejestracja: 28 lis 2017, 19:53
Lokalizacja: Świętochłowice

#5 Post autor: Kuba124R » 30 lis 2017, 18:49

Za dużo elementów to eNki na pulpicie nie mają.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość