Przystanek do wysiadania na Pl. Skargi w Siemianowicach

Wszystko o sprawach technicznych dotyczących tramwajów i infrastruktury.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
polaque
Posty: 268
Rejestracja: 09 maja 2014, 23:43
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Przystanek do wysiadania na Pl. Skargi w Siemianowicach

#1 Post autor: polaque » 10 lis 2015, 23:34

Nie wiem czy dobry dział, ale w razie czego można przenieść.

Jak to jest z przystankiem na pl Skargi w Siemianowicach - istnieje oficjalnie jeszcze ten przystanek do wysiadania czy po prostu takie zatrzymywanie się gdzieś w połowie pętli często "stwarzając niebezpieczną sytuacje" jest samowolką motorniczych?

Kiedyś to wiem, że takowy istniał. Nawet specjalna tabliczka z T była.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 08:48 przez polaque, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Przystanek do wysiadania na Pl. Skargi w Siemianowicach

#2 Post autor: Penny » 12 lis 2015, 13:09

polaque pisze:(...) "stwarzając niebezpieczną sytuacje" jest samowolką motorniczych
Co masz na myśli mówiąc niebezpieczną sytuację?

Awatar użytkownika
polaque
Posty: 268
Rejestracja: 09 maja 2014, 23:43
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Przystanek do wysiadania na Pl. Skargi w Siemianowicach

#3 Post autor: polaque » 12 lis 2015, 13:34

Penny pisze:
polaque pisze:(...) "stwarzając niebezpieczną sytuacje" jest samowolką motorniczych
Co masz na myśli mówiąc niebezpieczną sytuację?
Wysiadanie ludzi z tramwaju po zmroku gdzie w miejscu gdzie tramwaj zatrzymuje nie ma świateł a światła tramwaju nieobejmują miejsca schodzenia i zakrętu po którym się poruszają co powoduje że nawet przez małą nieuwagę motorniczego ktoś pod tramwaj może wpaść.

Trampesar6
Posty: 5876
Rejestracja: 23 cze 2015, 00:05
Lokalizacja: Siem-ce Śl.

Re: Przystanek do wysiadania na Pl. Skargi w Siemianowicach

#4 Post autor: Trampesar6 » 12 lis 2015, 14:37

polaque pisze:
Penny pisze:
polaque pisze:(...) "stwarzając niebezpieczną sytuację" jest samowolką motorniczych
Co masz na myśli mówiąc niebezpieczną sytuację?
Wysiadanie ludzi z tramwaju po zmroku, gdzie w miejscu, gdzie tramwaj zatrzymuje nie ma świateł, a światła tramwaju nie obejmują miejsca schodzenia i zakrętu, po którym się poruszają, co powoduje, że nawet przez małą nieuwagę motorniczego ktoś pod tramwaj może wpaść.
Potwierdzam. Rzadko wysiadam na tym przystanku, ale pewnego wieczoru, gdy wysiadłem z tramwaju to nie umiałem się odnaleźć, bo było zbyt ciemno. Szedłem ostrożnie, żeby nie wpaść na torowisko. Jeśli ktoś ma latarkę, lampę błyskową w komórce itp. to radzę tego użyć jak ktoś z was będzie wysiadał wieczorem lub w nocy na tym przystanku.
Linia nr 13: Siemianowice Plac Skargi - Katowice Plac Wolności
Linia nr 16: Wełnowiec - Brynów

pitrekgaga
Posty: 594
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:38
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: pitrekgaga » 14 lis 2015, 20:46

Ja od ponad 3 lat jeżdżę do Siemianowic i tak naprawdę od zawsze te tramwaje stawały w tamtym miejscu (kiedyś był normalnie słupek i kosz - dzisiaj pozostał przez wandali tylko kosz) i zawsze tam było ciemno - bywały nawet takie dni gdzie cała pętla nie była oświetlona...

Rzeczywiście to miejsce jest po zmroku dość niebezpiecznie - nie tylko można wpaść pod torowisko ale można również stać się ofiarą kieszonkowca bądź zostać wręcz napadniętym.
14 BRYNÓW CENTRUM PRZESIADKOWE - Plac Miarki - Rynek - Zawodzie - Szopienice - MYSŁOWICE DW. PKP

auri23
Posty: 188
Rejestracja: 18 kwie 2014, 16:52
Lokalizacja: Chorzów

#6 Post autor: auri23 » 14 lis 2015, 21:08

Pytanie czy nie trzeba by tego zgłosić. Na Biskupicach są ładne halogeny.

Awatar użytkownika
grillmaster
Posty: 1204
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:58
Lokalizacja: Katowice

#7 Post autor: grillmaster » 15 lis 2015, 09:10

pitrekgaga pisze:nie tylko można wpaść pod torowisko
Ale jak? Do kopalni?

Awatar użytkownika
polaque
Posty: 268
Rejestracja: 09 maja 2014, 23:43
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#8 Post autor: polaque » 15 lis 2015, 10:29

auri23 pisze:Pytanie czy nie trzeba by tego zgłosić. Na Biskupicach są ładne halogeny.
Kiedyś chyba jakiś radny interweniował w tej sprawie ale skończyło się jak pamiętam na przepychankach miasta i TŚ o to kto ma obowiązek je zamontować

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości