Motorniczy vs. Miłośnicy - wzajemne relacje

Dyskusje o spółce.
Wiadomość
Autor
Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#101 Post autor: Patryk180 » 09 mar 2009, 22:48

Firma windykacyjna to jest dobry pomysł.

puschel
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2009, 01:02
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce

#102 Post autor: puschel » 09 mar 2009, 22:50

A nie można sprawy od razu do komornika kierować?
Puschel

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#103 Post autor: Patryk180 » 09 mar 2009, 22:55

można ale u nas tego nie robią :)

Karol
Posty: 305
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:03

#104 Post autor: Karol » 11 mar 2009, 01:37

puschel pisze:A nie można sprawy od razu do komornika kierować?
Ot tak od razu do egzekucji komorniczej to nie można. Trzeba mieć najpierw wyrok sądowy (=koszty). A windykację można prowadzić bez wyroku.

puschel
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2009, 01:02
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce

#105 Post autor: puschel » 11 mar 2009, 19:38

Windykacja może się ciągnąć szmat czasu. Może, by uzmysłowić pasażerów, że osoba jadąca bez biletu ich zwyczajnie okrada - np. jakieś plakaty rozwiesić (w Częstochowie tak jest).
Puschel

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#106 Post autor: Patryk180 » 11 mar 2009, 22:14

Karol pisze:Ot tak od razu do egzekucji komorniczej to nie można. Trzeba mieć najpierw wyrok sądowy (=koszty). A windykację można prowadzić bez wyroku.
heh... do sądu też rzadko dają :)

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#107 Post autor: 105N-#338 » 12 mar 2009, 15:34

puschel pisze:Windykacja może się ciągnąć szmat czasu. Może, by uzmysłowić pasażerów, że osoba jadąca bez biletu ich zwyczajnie okrada - np. jakieś plakaty rozwiesić (w Częstochowie tak jest).
Tak, nawet sam Ci o tym mówiłem :)

Tylko że te naklejki bez sensu są. "Kasuj bilet, jadący na gape jedzie na Twój koszt". To raczej zniechęca do kasowania biletu... :)
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#108 Post autor: luki » 12 mar 2009, 16:13

105N-#338 pisze:Tylko że te naklejki bez sensu są. "Kasuj bilet, jadący na gape jedzie na Twój koszt".
Tam powinno pisać: "kasuj bilet bo niebawem nie będziesz miał już gdzie"
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#109 Post autor: 105N-#338 » 12 mar 2009, 19:53

luki pisze:
105N-#338 pisze:Tylko że te naklejki bez sensu są. "Kasuj bilet, jadący na gape jedzie na Twój koszt".
Tam powinno pisać: "kasuj bilet bo niebawem nie będziesz miał już gdzie"
Niee, to raczej do GOPu by pasowało ;)
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#110 Post autor: luki » 12 mar 2009, 20:40

Miało być "U nas powinno pisać" :P
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#111 Post autor: 105N-#338 » 12 mar 2009, 20:57

luki pisze:Miało być "U nas powinno pisać" :P
Od razu bardziej "swojsko" :P .
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

puschel
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2009, 01:02
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce

#112 Post autor: puschel » 13 mar 2009, 00:35

KZK GOP szukają pieniędzy, Tramwaje Śląskie też, a co robią z pieniędzmi za reklam, przecież to też nie małe sumy.
Puschel

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#113 Post autor: memphis » 13 mar 2009, 06:54

puschel pisze:KZK GOP szukają pieniędzy, Tramwaje Śląskie też, a co robią z pieniędzmi za reklam, przecież to też nie małe sumy.
KZK GOP nie dysponuje pieniędzmi z reklam (chyba, że ze swoich szmatławców). A biorąc pod uwagę średnią ogólnopolską to wpływy z reklam stanowią ułamki procent budżetów przedsiębiorstw komunikacyjnych, więc tak naprawdę poza utrudnianiem życia pasażerom (folia na okna i syfiasty wizerunek pojazdów) nie ma z nich żadnego pożytku.

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#114 Post autor: 105N-#338 » 13 mar 2009, 14:56

memphis pisze:
puschel pisze:KZK GOP szukają pieniędzy, Tramwaje Śląskie też, a co robią z pieniędzmi za reklam, przecież to też nie małe sumy.
KZK GOP nie dysponuje pieniędzmi z reklam (chyba, że ze swoich szmatławców). A biorąc pod uwagę średnią ogólnopolską to wpływy z reklam stanowią ułamki procent budżetów przedsiębiorstw komunikacyjnych, więc tak naprawdę poza utrudnianiem życia pasażerom (folia na okna i syfiasty wizerunek pojazdów) nie ma z nich żadnego pożytku.
Dokładnie.. Gdyby chociaż podarowali sobie oklejanie szyb.
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#115 Post autor: Penny » 13 mar 2009, 16:05

105N-#338 pisze:Dokładnie... Gdyby chociaż podarowali sobie oklejanie szyb.
A stosują już chociaż taką folię, która umożliwia rozbicie szyby i nie jest łatwopalna jak to było jeszcze do sierpnia 2006 r. ??

Awatar użytkownika
adekpabianice
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:17
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#116 Post autor: adekpabianice » 09 mar 2013, 22:08

Witam serdecznie. Nie wiedziałem gdzie to mam napisać, więc napiszę to w tym temacie, bo nie będę nowego zakłądał, jak już istnieje ten z tematyką która mnie interesuje.

W dniu 09.03.2013 wybrałem się na FotoDay Tramwaje/autobusy do Zabrza i Gliwic, była okazja zabrania się z kimś i wybrałem się. Dzień był wspaniały bo nagrałem wywiad z panią motorową, jednak moja radość szybko nie trwała. Na linii nr 4 Brygada 2 num tab #425 naganie sie zachować do mojej osoby. Zaczeło się od tego że wsiadam do wagonu i początkowo jakaś babka z kabiny wychodzi i prosi by nie filmować jego twarzy itd, ja zaś na to mówię ze przyjechałem z Łodzi na filmowanie tramwajów śląskich następnie babka zaczęła opowiadać że nie mam żadnego prawa na filmowanie i następnie udała się do kabiny, później ruszył sam motorowy do mnie z wyzwiskami, bluźnierstwami. Jak zacząłem opowiadać ze żadnych pism, zezwoleń nie potrzebuję to przeszedł do gróźb i powiedział że jak nie opuszczę wagonu, to dalej nie pojedzie i tu się zaczyna gratka bo skasowałem bilet, czyli uiściłem opłatę i nie chce opuścić wagonu to zaczęli na mnie pasażerowie wrzeszczeć a na dodatek zaczął mnie szarpać motorowy, więc ja wyciagam telefon i dzwonię na policję na szczęście nie dzwoniłem tylko udawałem motorowy odczepił się odemnie i kontynuował kurs do zajezdni to było jakoś 14:36 a 15:06 z Zabrza placu wolności w kierunku właśnie zajezdni.

Teraz mam pytanie, ja jestem z Pabianic a jak mam zgłosić skargę na motorowego? Mimo mam jedną fotkę jak do mnie rusza to nic więcej (prócz znajomej) nie mam z dowodów... Liczę na państwa pomoc bo nie toleruję takiego zachowania.

Obrazek
Obrazek

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#117 Post autor: memphis » 09 mar 2013, 22:17

Najlepiej po prostu opisać zajście (precyzyjnie, bez emocji i bez błędów ortograficznych) w piśmie i przesłać je na adres TŚ.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#118 Post autor: DW » 10 mar 2013, 09:37

Pewnie się wkurzyli o to, że motorowy wiózł tą panią w kabinie, czego robić mu nie wolno. Tylko, że na zdjęciu tego prawie nie widać a dzięki tej akcji narobili sobie trochę problemów ;)

Awatar użytkownika
adekpabianice
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:17
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#119 Post autor: adekpabianice » 10 mar 2013, 11:29

»Zastanowię się czy mu robić dalsze problemy czy poprostu odpuścić takie chamskie zachowanie.... Napisałbym na adres tramwajów śląskich ale wtedy chyba będę wzywany na Śląsk żeby wyjaśniać sprawę, co nie? a to mi też troszkę nie na rękę bo nie mam kiedy jeździć do Gliwic/Zabrza. Ogółem to nawet nie wiem jak ma na imie ba nawet nie mam jego numeru służbowego.

Mógłbym poprosić tutaj obecnych kolegów, żeby mi ktoś tutaj powiedział do kogo mam się zwracać, bo nie mam bladego pojęcia kto u was zleca transport publiczny KZK GOP?
W Łodzi Zarząd dróg i transportu zleca naszemu MPK Łódź... wiec nie wiem do kogo zwrócić się o to żeby uzyskać takie pismo że żadnego pozwolenia nie potrzebuję... KZK GOP? czy jakaś inna instytucja. A może ktoś z tutejszych towarzyszy ma takowe pismo?»

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#120 Post autor: DW » 10 mar 2013, 11:44

Przecież to nie sprawa sądowa abyś tu musiał przyjeżdżać, aby ją wyjaśnić. Jeśli masz jakieś uwagi odnośnie funkcjonowania komunikacji możesz je przesłać nawet na e-mail KZK GOP, który jest organizatorem komunikacji w GOP albo bezpośrednio do Tramwajów Śląskich.
KZK GOP posiada nawet formularz kontaktowy: http://www.kzkgop.com.pl/strony/p-1-for ... ktowy.html
Albo jeśli wolisz maila to: kzkgop@kzkgop.com.pl
Natomiast mail TŚ jest następujący: ts@tram-silesia.pl

Ciężko żebyś znał nazwisko motorniczego skoro go pierwszy raz widziałeś na oczy. Znasz numer linii, pociągu (brygady), wozu oraz godzinę, a to w zupełności wystarczy.

Nie do końca rozumiem. Ty chcesz pisać do KZK / Tramwajów po to, aby Ci dali pismo z pozwoleniem na fotografowanie?

Awatar użytkownika
adekpabianice
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:17
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#121 Post autor: adekpabianice » 10 mar 2013, 12:17

Tak chce pisać do KZK/ tramwajów żeby mi dali właśnie takie pismo ale że nie na pozwolenie na fotografowanie tylko że takiego pisma wgl nie potrzebuję żebym mógł swobodnie fotografować a tylko żeby motorniczych jakoś uświadomić że nie potrzebuję żadnych zezwoleń żebym mógł to robić.

No to dobrze, prześlę moją uwagę bezpośrednio do Tramwajów Śląskich co do pana motorniczego bo takiego chamskiego zachowania nie toleruję.

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#122 Post autor: KZKGaPowicz » 10 mar 2013, 13:37

Mnie kiedyś nie chciała wpuścić motornicza poc. 174, bo przed nią jechała "1", a powinna jechać pierwsza właśnie "17". Było to w lipcu ubiegłego roku. Wysłałem pismo do KZK GOP i TŚ, wzywana była tylko motornicza, która została ukarana.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2013, 14:08 przez KZKGaPowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#123 Post autor: memphis » 10 mar 2013, 13:51

adekpabianice pisze:Tak chce pisać do KZK/ tramwajów żeby mi dali właśnie takie pismo ale że nie na pozwolenie na fotografowanie tylko że takiego pisma wgl nie potrzebuję żebym mógł swobodnie fotografować a tylko żeby motorniczych jakoś uświadomić że nie potrzebuję żadnych zezwoleń żebym mógł to robić.
Takiego pisma Ci nikt nie napisze ;)

Generalnie z tym fotografowaniem jest tak, że w miejscu publicznym (a takim bez wątpienia jest tramwaj, autobus, przystanek, ulica, itp.) wolno fotografować bez ograniczeń - po prostu dlatego, że żaden przepis tego nie zabrania.

Jedyne co jest określone w przepisach to _rozpowszechnianie_ wizerunku osoby. Nie fotografowanie, tylko dopiero późniejsze rozpowszechnianie (np. zamieszczenie w internecie). I to reguluje art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

Kod: Zaznacz cały

Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej.
W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta
otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem
przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych,
zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz,
publiczna impreza.
A prawda jest taka, że na takich co tego nie rozumieją i wydaje im się, że mogą wszystko to i tak nie zadziała, nie ma rady. Jak również nie ma bata na to, żeby ukrócić chamstwo personelu w takich sytuacjach. Zdarza się czasem, że osoba, która z jakiegoś powodu nie chce być na zdjęciu (choć jej nawet nie widać) po prostu zwyczajnie poprosi o nie robienie jej zdjęcia i choć to nie jej się robi to zdjęcie można to uszanować - np. na pętli kierowca czy motorniczy, jak jest kulturalnym człowiekiem, może wyjść zza kółka. Na bluzgi, groźby, wyrywanie sprzętu itp. niewiele da się poradzić, można co najwyżej wzywać policję i składać doniesienie, ale to wymaga dłuższego zaangażowania, zeznań itp. a pewnie i tak skończy się umorzeniem.

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 409
Rejestracja: 03 gru 2010, 21:14
Lokalizacja: Będzin

#124 Post autor: Iwo » 10 mar 2013, 14:33

adekpabianice pisze:Tak chce pisać do KZK/ tramwajów żeby mi dali właśnie takie pismo ale że nie na pozwolenie na fotografowanie tylko że takiego pisma wgl nie potrzebuję żebym mógł swobodnie fotografować a tylko żeby motorniczych jakoś uświadomić że nie potrzebuję żadnych zezwoleń żebym mógł to robić.

No to dobrze, prześlę moją uwagę bezpośrednio do Tramwajów Śląskich co do pana motorniczego bo takiego chamskiego zachowania nie toleruję.

Pisma takiego nie otrzymasz. Odnośnie zaistniałej sytuacji proszę napisać pisemną informację / skargę na adres spółki (można to zrobić również w formie elektronicznej)
Publikuję tylko informacje nie stanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa.(Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 ze zm. ) Wypowiedzi prezentowane na tym forum są moimi prywatnymi opiniami i nie są oficjalnym stanowiskiem spółki Tramwaje Śląskie S.A.

DTSN
Posty: 198
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:02
Lokalizacja: Cały Śląsk

#125 Post autor: DTSN » 10 mar 2013, 22:18

Pochodzę z rodziny motorniczych i jest mi wstyd za takie zachowanie motorniczego,
rozumiem emocje i to że może sobie nie życzyć tego aby jego wizerunek był na zdjęciu ale tak się nie załatwia sprawy.
Można kulturalnie podejść i powiedzieć na spokojnie do osoby która cię fotografuje że sobie nie życzy tego.
Kolejna sprawa to to że ten Pan musi być świadom że wykonuje prace motorniczego która się wiąże z tym że będzie publicznie widziany czy to na zdjęciach czy filmach.

Nie chce tutaj cię namawiać abyś ''zakablował'' do kzk fop że miał kogoś w kabinie ale za takie zachowanie należy mu się.

W imieniu swoim przykro mi że takie coś Cię na Śląsku spotkało.
DTSN
NIE POZWÓLMY LIKWIDOWAĆ LINII TRAMWAJOWYCH !

tramwajorz
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: oberschleisen

#126 Post autor: tramwajorz » 05 maja 2013, 19:00

Przewóz w kabinie - kara ,wulgarne i bezpodstawne złe zachowanie w stosunku do pasażera - druga kara .
Tyle w temacie ,tu nie ma nic więcej do dodania .
Z drugiej jednak strony jeżeli motorniczy sobie nie życzy Ty nie masz prawa do publikowania jego wizerunku .To wynika z ustawy .Musisz mieć zgodę na publikowanie wizerunku kogokolwiek kogo nagrywasz .Powinieneś to widzieć .
Uczniem poprzedniego dnia jest dzień następny

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#127 Post autor: memphis » 05 maja 2013, 23:49

tramwajorz pisze:Z drugiej jednak strony jeżeli motorniczy sobie nie życzy Ty nie masz prawa do publikowania jego wizerunku .To wynika z ustawy .Musisz mieć zgodę na publikowanie wizerunku kogokolwiek kogo nagrywasz .Powinieneś to widzieć .
Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych:
Art. 81.
(...)
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem
przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych,
zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz,
publiczna impreza.
Przede wszystkim to należy wiedzieć, a dopiero później ewentualnie zastrzegać rozpowszechnianie swojego wizerunku jeśli nie pasuje do tych punktów.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#128 Post autor: R_G » 13 maja 2013, 11:54

W TVP Info poleciał materiał dotyczący fotografowania.
Akurat znalazło się w nim amatorskie nagranie z Katowic - jak można się domyślić także tramwaj i zachowanie motorniczego. Tak, tak, będziński #511 (a raczej motorniczy) narobił chlewu.
Wypowiadał się jakiś gostek, że szkolą motorniczych również w tym zakresie.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 409
Rejestracja: 03 gru 2010, 21:14
Lokalizacja: Będzin

#129 Post autor: Iwo » 15 maja 2013, 22:16

R_G pisze:W TVP Info poleciał materiał dotyczący fotografowania.
Akurat znalazło się w nim amatorskie nagranie z Katowic - jak można się domyślić także tramwaj i zachowanie motorniczego. Tak, tak, będziński #511 (a raczej motorniczy) narobił chlewu.
Wypowiadał się jakiś gostek, że szkolą motorniczych również w tym zakresie.
Jakis link?
Publikuję tylko informacje nie stanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa.(Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 ze zm. ) Wypowiedzi prezentowane na tym forum są moimi prywatnymi opiniami i nie są oficjalnym stanowiskiem spółki Tramwaje Śląskie S.A.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#130 Post autor: R_G » 15 maja 2013, 22:20

Poszukaj w archiwalnych wydaniach Aktualności/Serwisów TVP Info z 13. maja.
Widziałem w serwisie TVP Info o 11:30 w ww. dniu.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 409
Rejestracja: 03 gru 2010, 21:14
Lokalizacja: Będzin

#131 Post autor: Iwo » 16 maja 2013, 18:32

R_G pisze:Poszukaj w archiwalnych wydaniach Aktualności/Serwisów TVP Info z 13. maja.
Widziałem w serwisie TVP Info o 11:30 w ww. dniu.
Niestety nie znalazłem *(sprawę oczywiście znam)
Publikuję tylko informacje nie stanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa.(Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 ze zm. ) Wypowiedzi prezentowane na tym forum są moimi prywatnymi opiniami i nie są oficjalnym stanowiskiem spółki Tramwaje Śląskie S.A.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości