Stan techniczny linii 27 + petycja

Dyskusje o organizacji ruchu.
Wiadomość
Autor
JanLasica
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2015, 17:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Stan techniczny linii 27 + petycja

#1 Post autor: JanLasica » 29 gru 2015, 23:03

Witajcie!
Z 27-ki korzystam każdego dnia i porównując ją do innych linii jeżdżących przynajmniej po terytorium Sosnowca stwierdzam, że nadaje się ona do całkowitej modernizacji. Jeszcze 5 lat temu na peronach można było spotkać wiele wiat. Dziś pozostała tylko jedna, która znajduje się na przystanku Porąbka Pekińska. Mimo wszystko jest ona cholernie zaniedbana. W bliskiej okolicy znajdują się jeszcze "Porąbka Łukasiewicza", oraz "Porąbka Wiejska", o których stanie szkoda mówić... Nie wspominając o tym, że dla mieszkańców jest do jedyny efektywny transport do centrum oraz Pogoni.
W związku z tym wystosowałem petycję do urzędu miasta ws. tego stanu rzeczy. 2 dni temu uzyskałem odpowiedź z której wynika:
- Wiata na "Pekinie" zostanie wyremontowana
- Zostało skierowane pismo do KZK GOP dot. natychmiastowego sprawdzenia tego i owego i remontu itp. (ahhh ten język...)
- Zostanie wysłana kolejna odpowiedź po odesłaniu pisma od KZK GOP.
Co myślicie o tym pomyśle?
Sama linia 27 ma potencjał, lecz nie w tym wymiarze. Niestety ze względu na m.in. brak odnowy torowiska oraz podlegającej do niego infrastruktury nie może kursować nowszy tabor.
Zapraszam także do wyrażania swojej opinii nt. całości, oraz snucia rozmaitych planów.

Chudy1210
Posty: 52
Rejestracja: 25 sie 2015, 11:20
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#2 Post autor: Chudy1210 » 30 gru 2015, 23:37

Mam obawy że prędzej czy później 27 zostanie "ucięta". W ostatnich latach linie idące przez pola i łąki (25,8) były wycinane. 27 ma tego pecha, że pętla jest na obrzeżu Kazimierza i po likwidacji kopalni korzysta z niej mało osób. Nie takie linie były likwidowane. Podejrzewam że może przetrwać na odcinku do Klimontowa - ale nie dalej. Infrastruktura jest w kiepskim stanie, ale po ostatniej wizycie w centrum Będzina i kilku przejazdach wzdłuż linii 21 i 22 stwierdzam że to niestety przypadłość całego Zagłębia.

JanLasica
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2015, 17:30
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: JanLasica » 31 gru 2015, 15:51

Nie byłbym taki pewien. Łąki, przez które jedzie 27 przestają nimi być. Coraz większy teren na Porąbce jest osiedlany.

Slim
Posty: 191
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:42
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Slim » 31 gru 2015, 19:58

Główny powód do utrzymania obecnej relacji właśnie został zamknięty. Teraz najbardziej sensowne wydaje się skierowanie T27 w stronę osiedla Juliusz. Kazimierz ma dość dobrą ofertę autobusową i nie bardzo jest miejsce by wydłużyć linię w głąb dzielnicy.

JanLasica
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2015, 17:30
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: JanLasica » 30 sty 2016, 20:50

Kilka dni temu dotarła do mnie finalna odpowiedź z TŚ oraz UM Sosnowiec.
Po ustaniu warunków zimowych zostaną wyprostowane wszystkie płyty na wspomnianych wyżej przystankach.
Odnowione zostaną powłoki malarskie wiaty przy jednym z peronów przystankowych.
Oraz zgłoszone zostały prośby odrestaurowania rozkładów ze względu na akty wandalizmy, oraz problemy z przepełnieniem wagonów w godzinach szczytu.
Uważam, że to dość duży sukces biorąc pod uwagę mój wiek [13 lat(16 ustawione jako granica minimalna), oraz praktycznie odczuwalny strach przed tego typu działaniem i rozmową z ludźmi. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości