Zmiany od 2015.10.05

Dyskusje o organizacji ruchu.
Wiadomość
Autor
trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

Zmiany od 2015.10.05

#1 Post autor: trajtek » 02 paź 2015, 12:20

Zabrze – remont torowiska na ul. Bytomskiej w Biskupicach – dotyczy linii tramwajowych nr 5 i 30 oraz linii autobusowych nr 111 i 280

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 5 października 2015 roku (poniedziałek) zostanie zmieniona organizacja komunikacji miejskiej związana z remontem torowiska na ul. Bytomskiej w Zabrzu-Biskupicach.

Zmiany wprowadzane od 5 października (linie tramwajowe nr 5 i 30):

Linia tramwajowa nr 5 zostanie zawieszona.

Na linii tramwajowej nr 30 zostanie zmieniony rozkład jazdy zakładający zwiększenie częstotliwości kursowania.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T-5:

Trasa: (Ruda Śląska) „Ruda Sobieskiego”, J. Sobieskiego, Piastowska, (Bytom) Stara Cynkownia, (Zabrze) Bytomska, J. Kasprowicza, B. Hagera, Bytomska, P. Stalmacha, Wolności, plac Dworcowy, „Zabrze Goethego”.

Powrót: „Zabrze Goethego”, plac Dworcowy, Dworcowa, plac Wolności, Powstańców Śląskich, Z. Religi, Bytomska, B. Hagera, J. Kasprowicza, Bytomska, Szyb Wschodni, (Ruda Śląska) J. Sobieskiego, „Ruda Sobieskiego”.

Przystanki: (Ruda Śląska) „Ruda Sobieskiego”, „Biskupice Pętla” (peron tramwajowy z kierunku Zaborza), „Biskupice Ziemska” n/ż, „Biskupice Zamkowa”, „Biskupice Kościół” (tymczasowa lokalizacja w rejonie skrzyżowania z ul. św. Jana), „Biskupice Młyńska”, „Biskupice Brondera” n/ż, „Biskupice Ogródki Działkowe” n/ż, „Zabrze Kasprowicza”, „Zabrze Hagera” n/ż, „Zabrze Stalmacha”, „Zabrze Goethego”.

Powrót: „Zabrze Goethego” (stanowisko nr 10, jak dla linii nr 111 w kierunku Helenki), „Zabrze Powstańców Śląskich” (przystanek tymczasowy na ul. Powstańców Śląskich przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską, jak dla linii nr 111), „Zabrze Prof. Religi” (peron tramwajowy w kierunku Placu Wolności), „Zabrze Hagera” n/ż, „Zabrze Kasprowicza”, „Biskupice Ogródki Działkowe” n/ż, „Biskupice Brondera” n/ż, „Biskupice Kościół”, „Biskupice Zamkowa”, „Biskupice Ziemska” n/ż, „Biskupice Pętla” (stanowisko tymczasowe na wysokości pętli tramwajowej), „Biskupice Pętla” (przystanek autobusowy linii nr 39), „Ruda Sobieskiego”.
Źródło: KZK GOP
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 13:34 przez trajtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mi4chal744
Posty: 8407
Rejestracja: 16 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Zabrze / Warszawa

#2 Post autor: mi4chal744 » 02 paź 2015, 17:10

Ciekawe na jak długo będzie ta linia zawieszona i kiedy / czy wogóle będzie przetarg na obsługę komunikacji zastępczej T-5, no chyba że wyjadą te szroty z Sochy...
Linia 5: Zaborze Pętla -Zaborze Skargi - Zabrze Prof. Religi- Biskupice Zamkowa- Bobrek Ratusz - Bytom Pl. Sikorskiego

Dziś służba na:
703

hanys76
Posty: 9060
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#3 Post autor: hanys76 » 02 paź 2015, 17:30

mi4chal254 pisze:Ciekawe na jak długo będzie ta linia zawieszona i kiedy / czy wogóle będzie przetarg na obsługę komunikacji zastępczej T-5, no chyba że wyjadą te szroty z Sochy...
Przecież Socha juź dawno nie świadczy usług na liniach komunikacyjnych w Gopie , teraz z tego co wiem wynajmuje tylko autokary turystyczne. Zatramwaje to Pawelec lub Aska i to od dłuższego czasu. Żadnego przetargu nie ma więc z góry wiadomo kto będzie jezdzic.

Awatar użytkownika
mi4chal744
Posty: 8407
Rejestracja: 16 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Zabrze / Warszawa

#4 Post autor: mi4chal744 » 02 paź 2015, 17:53

hanys76 pisze:
mi4chal254 pisze:Ciekawe na jak długo będzie ta linia zawieszona i kiedy / czy wogóle będzie przetarg na obsługę komunikacji zastępczej T-5, no chyba że wyjadą te szroty z Sochy...
Przecież Socha juź dawno nie świadczy usług na liniach komunikacyjnych w Gopie , teraz z tego co wiem wynajmuje tylko autokary turystyczne. Zatramwaje to Pawelec lub Aska i to od dłuższego czasu. Żadnego przetargu nie ma więc z góry wiadomo kto będzie jezdzic.
Mam nadzieje że Pawelec będzie :D
Linia 5: Zaborze Pętla -Zaborze Skargi - Zabrze Prof. Religi- Biskupice Zamkowa- Bobrek Ratusz - Bytom Pl. Sikorskiego

Dziś służba na:
703

trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

#5 Post autor: trajtek » 02 paź 2015, 18:02

Pewnie ASKA tymi swoimi trupami w barwach po Europie Centralnej, w końcu nie jesteśmy Katowicami, żeby coś ładnego wyjechało ;)

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#6 Post autor: DW » 02 paź 2015, 20:18

Prace w Biskupicach powinny się zakończyć do 30.10.
Zawieszenie ruchu w Zabrzu Biskupicach

Dobiega końca pierwszy etap modernizacji dwóch odcinków torowisk na ul. Bytomskiej w zabrzańskiej dzielnicy Biskupice. Aby przyspieszyć postęp prac, od poniedziałku 5.10.2015 r. zawieszony zostanie ruch linii nr 5.

Prace w Biskupicach trwają na dwóch fragmentach ul. Bytomskiej: między ulicami Młyńską a Chrobrego oraz Drzymały a Zamkową. Do tej pory roboty wykonywane były przy zachowaniu ruchu tramwajowego, co negatywnie wpływało zarówno na płynność i punktualność ruchu tramwajów, jak i na postęp prac modernizacyjnych. – Zależy nam na tym, by na weekend ze świętem Wszystkich Świętych, tramwaje kursowały już po dwóch torach. Stąd decyzja o czasowym zawieszeniu ruchu tramwajów, by przyspieszyć roboty torowe i umożliwić mieszkańcom w ten wyjątkowy czas bezproblemowy dojazd tramwajem do nekropolii - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

W związku z tym, od poniedziałku 5.10.2015 r. na okres 4 tygodni:
- Linia tramwajowa nr 5 zostanie zawieszona.
- Zmieniony zostanie rozkład jazdy tramwajów linii nr 30.
- Uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-5, kursująca w relacji: Zabrze Goethego – Ruda Sobieskiego.

Zgodnie z zapewnieniami wykonującej prace firmy Skanska, roboty torowe na ul. Bytomskiej zakończone zostaną 30.10.2015 r., by od następnego dnia mógł zostać wznowiony ruch tramwajowy po dwóch torach. Na modernizowanym odcinku torowisk na ul. Wolności w Zabrzu, w połowie października przewidywane jest przełożenie rozjazdów technologicznych na nowo wybudowany tor i rozpoczęcie prac na drugim torze. Prace w centrum Zabrza powinny zostać zakończone do końca listopada.
Źródło: Tramwaje Śląskie

Awatar użytkownika
mi4chal744
Posty: 8407
Rejestracja: 16 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Zabrze / Warszawa

#7 Post autor: mi4chal744 » 04 paź 2015, 13:42

trajtek pisze:Pewnie ASKA tymi swoimi trupami w barwach po Europie Centralnej, w końcu nie jesteśmy Katowicami, żeby coś ładnego wyjechało ;)
Na T-5 wyjedzie KŁOSOK. :)

Edit 16:36 2015.10.05
Jednak jeździ meteor :)
Linia 5: Zaborze Pętla -Zaborze Skargi - Zabrze Prof. Religi- Biskupice Zamkowa- Bobrek Ratusz - Bytom Pl. Sikorskiego

Dziś służba na:
703

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#8 Post autor: Boguś » 07 paź 2015, 14:09

Po prostu "cudne" są kursy wyjazdowe z R-4 na linię 30. Czy naprawdę nie dało się kilka składów z R-4 przenieść na Stroszek i wyjazdy zrobić właśnie ze Stroszka z obsługą przez motorowych z Gliwic?

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#9 Post autor: Penny » 07 paź 2015, 17:57

Boguś pisze:Po prostu "cudne" są kursy wyjazdowe z R-4 na linię 30. Czy naprawdę nie dało się kilka składów z R-4 przenieść na Stroszek i wyjazdy zrobić właśnie ze Stroszka z obsługą przez motorowych z Gliwic?
Może to właśnie nie było na rękę motorowym z Gliwic, żeby dojeżdżać na Stroszek. Tak samo wcześnie by musieli wstawać ;-)

trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

#10 Post autor: trajtek » 07 paź 2015, 21:15

Penny pisze:
Boguś pisze:Po prostu "cudne" są kursy wyjazdowe z R-4 na linię 30. Czy naprawdę nie dało się kilka składów z R-4 przenieść na Stroszek i wyjazdy zrobić właśnie ze Stroszka z obsługą przez motorowych z Gliwic?
Może to właśnie nie było na rękę motorowym z Gliwic, żeby dojeżdżać na Stroszek. Tak samo wcześnie by musieli wstawać ;-)
A nie mogły Gliwice na ten czas po prostu przejąć czterech pociągów linii numer 9? Wypożyczyć z Gliwic składy do Bytomia, z Bytomia jakąś solówkę do Gliwic i zjazdy/wyjazdy na T9 byłyby krótsze ;)

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#11 Post autor: Penny » 07 paź 2015, 21:49

trajtek pisze:A nie mogły Gliwice na ten czas po prostu przejąć czterech pociągów linii numer 9?
Lepiej, żeby jesienią na linii 9 jeździli motorowi, którzy zjedli zęby na tej trasie ;-)
trajtek pisze: (...) i zjazdy/wyjazdy na T9 byłyby krótsze ;)
A od kiedy to jest krócej z Gliwic do Chebzia, niż ze Stroszka do Placu Sikorskiego? ;-) Aktualnie, pierwszy kurs z Placu Sikorskiego jest o 3:20, to wyjazd z Gliwic musiałby przynajmniej około 2:30, tak jak ma to miejsce teraz z linią 30.

trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

#12 Post autor: trajtek » 08 paź 2015, 18:50

Penny pisze: od kiedy to jest krócej z Gliwic do Chebzia, niż ze Stroszka do Placu Sikorskiego? Aktualnie, pierwszy kurs z Placu Sikorskiego jest o 3:20, to wyjazd z Gliwic musiałby przynajmniej około 2:30, tak jak ma to miejsce teraz z linią 30.
Pomyliłem linie, chodziło mi o 30, a nie 9 ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości