Błędy w oficjalnej mapce TŚ

Dyskusje o organizacji ruchu.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebastian22
Posty: 202
Rejestracja: 24 lis 2006, 13:09
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Błędy w oficjalnej mapce TŚ

#1 Post autor: Sebastian22 » 19 maja 2007, 20:35

Witam. Chodzi o tą mapkę:
http://www.tram-silesia.pl/rozklady/schemat.gif

Wg niej linia 15 przejeżdża przez przystanek Sosnowiec Podstacja oraz Wawel co jest oczywiście nieprawdą - te przystanki powinny się nazywać Sielec Park oraz Sosnowiec Estakada natomiast p. Wawel nazywa się obecnie Pogoń kościół .Przystanek Sosnowiec Podstacja oraz Kościół znajdują się na trasach linii 21,24 i 27 a nie 15....

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2 Post autor: Peter » 19 maja 2007, 20:48

Widocznie nie zmienili nazw tych przystanków na mapce. Może być więcej takich wpadek jak chociażby np. "Chorzów Rynek" gdy obecnie się to nazywa "Chorzów Ratusz".

Nazwę "Wawel" w Sosnowcu to akurat pamiętam z lat 90-tych kiedy gadaczki gadały jak najęte. Jeszcze wtedy tam była obok galeria "Extravagance" w tym pawiloniku. :wink:

Mnie najbardziej przeraża jedno - to białe pole jakie zostało po liniach 8 i 25...

EDIT
Jeszcze znalazłem jeden przykład ( i pewnie nie ostatni ). Obecnie na linii 15 mamy przystanek "Szopienice Morawa". Kiedyś on był zapowiadany jako "Szopienice Mijanka Warszawska". Tak też pozostało na mapce. :mruga:
*SDIP (U.N.O.)

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#3 Post autor: hanys76 » 19 maja 2007, 22:49

Ta mapka dawno niebyła aktualizowana. Niema na niej przystanków: Bytom głęboka, Katowice: silesia center, sokolska. Powinni nanieśc poprawki.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Błędy w oficjalnej mapce TŚ

#4 Post autor: DW » 20 maja 2007, 09:40

Sebastian22 pisze:Witam. Chodzi o tą mapkę:
http://www.tram-silesia.pl/rozklady/schemat.gif

Wg niej linia 15 przejeżdża przez przystanek Sosnowiec Podstacja oraz Wawel co jest oczywiście nieprawdą - te przystanki powinny się nazywać Sielec Park oraz Sosnowiec Estakada natomiast p. Wawel nazywa się obecnie Pogoń kościół .Przystanek Sosnowiec Podstacja oraz Kościół znajdują się na trasach linii 21,24 i 27 a nie 15....
Schemat został ostatnio zakutalizowany 10.04.2006 a nazwy tych przystanków zmieniono chyba później.
Przyst. Pogoń Kościół nazywał się wcześniej Pogoń Orla.
Przystanki Sielec Park (wcz. Sosnowiec Podstacja) oraz Sosnowiec Estakada (wcz. Sosnowiec Wawel) jak najbardziej obsługiane przez linię 15. Przystanek Pogoń Kościół nie.

rzelfix
Posty: 829
Rejestracja: 11 lis 2006, 23:18
Lokalizacja: GOP

#5 Post autor: rzelfix » 20 maja 2007, 12:51

Ja znalazłem takie stworki jak:
- Bytom Ogródki Działkowe n/ż (prawidłowo Bytom Piłkarska n/ż)
- Bytom Dom Górnika (prawidłowo Bytom pl. Żeromskiego)

Panewniczanin
Posty: 135
Rejestracja: 24 lis 2006, 14:23

#6 Post autor: Panewniczanin » 20 maja 2007, 20:09

Peter pisze: Mnie najbardziej przeraża jedno - to białe pole jakie zostało po liniach 8 i 25...
Pozostałością po 8 jest też oznaczenie przystanku Bytom Siemianowicka (kolejny błąd, powinno być Rozbark Siemianowicka) jako węzłowego.

Z błędów jeszcze:
Bytom Kopalnia Rozbark, poprawnie - Rozbark Kopalnia (śp. :cry: )
Świętochłowice Kopalnia Polska (też śp...), poprawnie Zgoda Komenda Policji
Brynów Dworska, poprawnie Brynów Drozdów
Makoszowy & Mikulczyce Dworzec PKP (dla pasażerów śp.) -> Makoszowy/Mikulczyce Pętla
Bytom Stacja Ruchu (śp.) -> Bytom Powstańców Śląskich.
"odchylony" Zawodzie Pętla
Wełnowiec Cynkownia (śp., ech) -> Wełnowiec Gnieźnieńska
Katowice Paderewskiego -> Zawodzie Paderewskiego
"SLD to jest znak reklamowy, taki jak Coca-Cola, i sam ten znak ma ogromną wartość."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości