Avatar użytkownika Sebastian22

Inne tematy związane z np. symulatorami
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

Avatar użytkownika Sebastian22

#1 Post autor: observator » 24 maja 2009, 20:17

Sebastian22 ma jako avatar zdjęcie pwenego wagonu.
[center]Obrazek [/center]
Kiedyś miałem dwie takie zabawki, pamiętam że można je było kupić pod koniec lat 80tych lub na początku lat 90tych w sklepie na ul. Wolności w Chorzowie. W Wersji "silnikowej" był wyposażony w zielony pantograf typu jak w zabytkowej eNce. Z powodu braku sprzęgów skład robiło się przekładając nić przez okna i oczywiście w doczepie demontaż patyka bo nie dało się go złożyć (składał sie z dwóch połówek łączonych na ślizgu). Kółka z wózków osobno, łączone metalowym drutem jak w resorakach, na początku i końcu chyba demontowalny zielony zderzak. Konstrukcja w postaci podwozia, sciany z okien i drzwi oraz dach. Całość skręcana przez dwie kolumny (żółte) nakrętkami (białe na dachu). Wysokość okien taka że mieściły się banknoty starych pieniędzy sprzed denominacji. Jako pasażerowie jeździły plastikowe żołnierzyki :mryellow:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 20:26 przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2 Post autor: Peter » 24 maja 2009, 20:30

observator pisze:Kiedyś miałem dwie takie zabawki, pamiętam że można je było kupić pod koniec lat 80tych lub na początku lat 90tych w sklepie na ul. Wolności w Chorzowie.
Te tramwajki już były wcześniej, bo mam zdjęcie z przedszkola z lat 1984/1985 i jest na półce akurat wersja z pantografem i bez. Sorki za jakość, ale to ma już swoje lata ;-)
Załączniki
tram.jpg
*SDIP (U.N.O.)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości