Uwaga, szczegółowe godziny zmian dla poszczególnych linii określają specjalne rozkłady jazdy, opublikowane na stronie rj.metropoliaztm.pl. W przypadku zmiany godzin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu możliwe jest wprowadzenie dodatkowych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Bieżące informacje publikowane będą na profilu ZTM Alert na Facebooku.
Dla linii objętych zmianami wprowadza się 5 minutową tolerancję godzin odjazdów.
Komunikacja tramwajowa:
- 0 (od ok. 4:30 do ok. 22:30) - linia będzie kursowała na trasie Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach. – Koszutka Słoneczna Pętla;
- 6 (od ok. 4:30 do ok. 22:30) - linia będzie kursowała na trasie Bytom Szkoła Medyczna – Siemianowice Plac Skargi;
- 7 (od ok. 10:00 do ok. 20:30) - linia będzie kursowała na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Katowice Sobieskiego, wg specjalnego rozkładu jazdy;
- 11 (od ok. 4:30 do ok. 22:30) - linia będzie kursowała na trasie Łagiewniki Zajezdnia – Wełnowiec Plac Alfreda;
- 13 (cały dzień) - zawieszenie kursowania;
- 14 (od ok. 10:00 do ok. 20:30) - linia będzie kursowała na trasie Szopienice Pętla – Zawodzie Centrum Przesiadkowe;
- 15 (od ok. 10:00 do ok. 20:30) - linia będzie kursowała na trasie Zagórze Pętla – Zawodzie Centrum Przesiadkowe;
- 16 (od ok. 4:30 do ok. 23:00) - zawieszenie kursowania, linia rozpocznie kursowanie ok. godz. 23:00 realizując kursy nocne;
- 19 (od ok. 4:30 do ok. 22:30) - linia będzie kursowała na trasie Stroszek Zajezdnia – Koszutka Słoneczna Pętla;
- 20 (od ok. 10:00 do ok. 20:30) - linia będzie kursowała na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Katowice Sobieskiego, wg specjalnego rozkładu jazdy;
- 23 (cały dzień) - zawieszenie kursowania;
- 36 (od ok. 4:30 do ok. 10:00) - uruchomienie kursowania na stałej trasie;
- 43 (cały dzień) - zawieszenie kursowania;
- 45 (cały dzień) - zawieszenie kursowania;
- 46 (cały dzień) - zawieszenie kursowania;
- 56 (od ok. 10:00 do ok. 20:30) - uruchomiona zostanie linia specjalna kursująca na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe – Katowice Plac Miarki;
- T-16 (od ok. 4:30 do ok. 22:30) - uruchomiona zostanie linia specjalna kursująca na trasie Katowice Plac Miarki – Koszutka Słoneczna Pętla;
trasa: Koszutka Słoneczna Pętla 31 – Koszutka Morcinka 01 - Katowice Chorzowska 01 – Katowice Sokolska 05 – Katowice Plac Wolności 02 – Katowice Plac Wolności 32 – Katowice Dworzec 05 – Katowice Plac Miarki 32 – Katowice Dworzec 06 – Katowice Plac Wolności 03 – Katowice Sokolska 04 – Katowice Chorzowska 03 – Koszutka GIG 01 - Koszutka Słoneczna Pętla 31; - T-36 (od ok. 10:00 do ok. 20:30) - uruchomiona zostanie linia specjalna kursująca na trasie Katowice Plac Miarki – Zawodzie Łączna;
trasa: Zawodzie Łączna 02 – Zawodzie Ośrodek Sportowy 02 – Zawodzie Bohaterów Monte Cassino 01 – Katowice Sobieskiego 01 – Katowice Plac Wolności 32 – Katowice Dworzec 05 - Katowice Plac Miarki 32 – Katowice Dworzec 06 – Katowice Plac Wolności 03 – Katowice Sokolska 04 – Zawodzie Łączna 02;