Doczepa 5ND na Rondzie Unii Europejskiej w Chebziu

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Doczepa 5ND na Rondzie Unii Europejskiej w Chebziu

#1 Post autor: Peter » 13 cze 2017, 08:31

Pojawiła się elbląska eNka na rondzie w Chebziu. :)
Symbol Chebzia - tramwaj - taki obiekt będzie zdobił Rondo Unii Europejskiej przy pętli tramwajowej. Dziś 8-tonowy wagon został dostarczony na miejsce. Przywędrował aż z Elbląga! Jak Wam się podoba?

Wagon pochodzi z 1959 r. Powstał w Świdnicy. To typ 5ND o numerze bocznym 156. Zakończenie jego eksploatacji nastąpiło w 1996 roku. Zakupiliśmy go od Tramwajów Elbląskich po prawie 4 latach poszukiwań. Podobny model obsługiwał dawniej linię nr 9 w Rudzie Śląskiej. Chebzie jest postrzegane przez symbol tramwaju. Stąd nasz pomysł, aby Rondo Unii Europejskiej trochę ubogacić właśnie takim zabytkowym już pojazdem szynowym. - mówi nam Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Wagon został odrestaurowany - wyczyszczony z korozji i pomalowany farbą kortenową, w ten sposób uzyskano efekt rdzy. Wewnątrz wagon został oczyszczony i odmalowany, odtworzono także część oświetlenia wewnętrznego. Z zewnątrz wagon zostanie oświetlony. Zainstalowany zostanie na nim z jednej strony nr "9", a z drugiej 12 gwiazdek - symbol Unii Europejskiej jako nawiązanie do nazwy ronda.

Na rondzie pojawi się również ozdobny napis "Ruda Śląska" oraz zasadzone zostaną kwiaty w kolorach żółtych i niebieskich - barw Unii Europejskiej.
Źródło: Link
*SDIP (U.N.O.)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość