Dzień Otwarty Zajezdni Będzin - 17.09.2011r.

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Dzień Otwarty Zajezdni Będzin - 17.09.2011r.

#1 Post autor: DW » 07 wrz 2011, 16:46

Zajezdnia w Będzinie zaprasza na Dzień Otwarty
Tramwaje Śląskie S.A. pisze:Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać bliżej tajemnice i ciekawostki czerwonych wagonów kursujących po miejskich torowiskach na Śląsku i w Zagłębiu, a także wziąć udział w interesującej imprezie tramwajowej, zapraszamy w sobotę 17 września, w godz. 11:00-17:00 do zajezdni tramwajowej położonej przy ul. Piastowskiej 29 w Będzinie, na "Dzień Otwarty".

Zajezdnia została odnowiona. Z końcem lipca br. zakończyły się trwające od roku prace, związane z termomodernizacją budynku hali głównej napraw, montażem nowoczesnej instalacji ciepłowniczej oraz adaptacją i odnowieniem wielu pomieszczeń zajezdni. To jednak nie jedyna atrakcja przygotowana dla zwiedzających. W "Dniu Otwartym"; odbędą się m.in.: parada tramwajów, w której zaprezentowany zostanie najnowszy nabytek Tramwajów Śląskich S.A. – wagon typu E1, po modernizacji, ponadto wystawa taboru tramwajowego i technicznego a także – przygotowana przez Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie – wystawa historyczna dotycząca komunikacji tramwajowej w regionie. Co odważniejsi będą mogli spróbować swoich sił w roli motorniczego, nad czym na wszelki wypadek czuwać będzie instruktor nauki jazdy. Impreza ma również charakter pikniku rodzinnego podczas którego odbędą się pokazy ćwiczeń Straży Pożarnej oraz konkursy i zabawy przygotowane przez Policję a także będziński Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Dzieci mogą ze sobą zabrać rowery, co warto zrobić, bo w tym dniu najmłodsi będą mogli zdać egzamin na kartę rowerową. „Dzień Otwarty” będzie też miał akcenty artystyczne – zagrają – Orkiestra Zakładowa Tramwajów Śląskich S.A., a także zespoły „AKCES” i „BLUE WINDOWS”. Dla miłośników tańca specjalny pokaz przygotowała Szkoła Tańca EXTREME, a w wykonaniu grupy GALWAY odbędzie się pokaz tańca irlandzkiego, ponadto wystąpi para taneczna w tańcu towarzyskim. Dzień Otwarty zakończy koncert zespołu „MIRASH”.
W trakcie „Dnia Otwartego” tradycyjnie już uruchomione zostaną specjalne linie dowożące zwiedzających do Zajezdni z Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.
Drzwi Zajezdnia zamknie o godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy!!!
Źródło: Tramwaje Śląskie S.A.

Rozkłady jazdy specjalnych tramwajów:
I: Będzin – Sosnowiec
II: Będzin – Czeladź
III: Będzin – Dąbrowa Górnicza
IV: Będzin Zajezdnia – Muzeum

Zbiorczy rozkład jazdy z kursami wyjazdowymi i zjazdowymi (plik PDF)

Dodatkowy tramwaj dla miłośników zapewniający dojazd z Chorzowa i Katowic (plik PDF)


DODANE (08.09, 15:30):
Zaproszenie na Dzień Otwarty Zajezdni Będzin (plik PDF)

Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Będzinie na Facebooku - zgłoś swój udział w imprezie!


DODANE (09.09, 19:00):
Dzień Otwarty Zajezdni Będzin - Plan sytuacyjny
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 20:16 przez DW, łącznie zmieniany 5 razy.

Szociu
Posty: 183
Rejestracja: 07 mar 2011, 16:21
Lokalizacja: Silesia

#2 Post autor: Szociu » 08 wrz 2011, 16:49

Czyli jeśli chodzi o dojazd 102-ką, wystarczy pomachać do motorowego i się zatrzyma? Lub czy będzie miała postoje na wszystkich przystankach ujętych w rozkładzie?

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: DW » 08 wrz 2011, 17:31

Szociu pisze:Czyli jeśli chodzi o dojazd 102-ką, wystarczy pomachać do motorowego i się zatrzyma? Lub czy będzie miała postoje na wszystkich przystankach ujętych w rozkładzie?
Zasadniczo nie będzie się zatrzymywać na żadnym z przystanków. Jednak dla miłośników wszystkie znajdujące się po drodze będą obowiązywały jako "na żądanie" ;)
Czyli, tak jak piszesz, jak pomachasz ręką, to powinien się zatrzymać :)

Awatar użytkownika
TŚ25
Posty: 295
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:37
Lokalizacja: Katowice-Szopienice

#4 Post autor: TŚ25 » 11 wrz 2011, 14:51

A wystawa modeli bydzie??
Tramwaje Śląskie
232 Zawodzie Pętla-Chorzów Stadion Śląski-Zawodzie Pętla ;D

POZDRAWIAM !

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: DW » 11 wrz 2011, 20:27

TŚ25 pisze:A wystawa modeli bydzie??
Szczerze mówiąc, to nie wiem. Pierwotnie miała być, ale w programie nic o tym nie wspomniano, więc możliwe, że nie było żadnych chętnych do wystawienia modeli.

Awatar użytkownika
TŚ25
Posty: 295
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:37
Lokalizacja: Katowice-Szopienice

#6 Post autor: TŚ25 » 13 wrz 2011, 18:53

A na tej 102, to można wejść już pod bramą ZURu? Będę tam tak około 8:45
Tramwaje Śląskie
232 Zawodzie Pętla-Chorzów Stadion Śląski-Zawodzie Pętla ;D

POZDRAWIAM !

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#7 Post autor: DW » 13 wrz 2011, 19:55

TŚ25 pisze:A na tej 102, to można wejść już pod bramą ZURu? Będę tam tak około 8:45
Lepiej na przystanku, ale myślę, że spod bramy też Cię wezmą (najwyżej się przebiegniesz na przystanek ;) ).

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#8 Post autor: DW » 16 wrz 2011, 12:05

PARADA TRAMWAJÓW
W czasie parady tramwajów z będzińskiej zajezdni do Dąbrowy Górniczej w godz. 11:00-12:00 przewidziana jest organizacja fotostopów w następujących miejscach:
- Będzin Zajezdnia
- Będzin Muzeum
- Będzin Sienkiewicza
- Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla
- Będzin Zamek
Z powodu ograniczonego czasu na ich wykonanie (przewiduje się po ok. 2-3 min.) osobom planującym robienie zdjęć całej parady poleca się podróż w pierwszych trzech wagonach (z ostatnich nie będzie czasu na dobiegnięcie do przodu i uchwycenie również pierwszego wozu).
W czasie parady obsługiwane będą wyłącznie przystanki: Będzin Zajezdnia, Będzin Zamek, Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy (oraz Będzin Muzeum i Osiedle Zamkowe Jasielska w str. Zajezdni, jako "na żądanie"). Ponadto będzie jeszcze możliwość ewentualnej przesiadki pomiędzy wagonami w czasie fotostopów.
W czasie fotostopów, z uwagi na ruch samochodów i tramwajów (sąsiednim torem), uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności. W szczególności o nie wchodzenie na drogę, gdy jadą nią samochody(!), a takie przypadki miały niestety już miejsce.


Ulotki do wzięcia :)
W czasie Dnia Otwartego będzie możliwość zaopatrzenia się w ulotki z różnych imprez komunikacyjnych (Świąteczna Jazda z MŚ, Tramwajarze Robotnikom, Katarzynka, Dzień Ziemi itd.). Ulotki znaleźć będzie można u "regulatora ruchu" tramwajów specjalnych (który powinien się najczęściej kręcić w okolicy ich przystanków :-P ) oraz prawdopodobnie w historycznym autobusie Jelcz M11, w którym ma się znaleźć wystawa oraz sklepik Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym. W sklepiku do nabycia powinny znaleźć się: broszurki o wagonach typu "N", kubki komunikacyjne, podkładki na biurko, czy inne wydawnictwa i gażdżety (ilość ograniczona, podczas ostatniego Dnia Otwartego niektóre rzeczy szybko się rozeszły).

spyker34
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2011, 17:27
Lokalizacja: Chorzów

#9 Post autor: spyker34 » 16 wrz 2011, 17:36

Witam. Mam chęć dojechać na imprezę z Chorzowa stodwójką. Jednak cała impreza zaczyna się o 11, a stodwójka dojeżdża do Będzina o 10. I tu pojawia się pytanie - co będzie można robić przez tę godzinę? Można wtedy już wejść na zajezdnię i zacząć zwiedzanie czy tramwaj wysadza pasażerów przed bramą i można na zajezdnię wejść dopiero o 11?

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#10 Post autor: DW » 16 wrz 2011, 18:06

spyker34 pisze:Witam. Mam chęć dojechać na imprezę z Chorzowa stodwójką. Jednak cała impreza zaczyna się o 11, a stodwójka dojeżdża do Będzina o 10. I tu pojawia się pytanie - co będzie można robić przez tę godzinę? Można wtedy już wejść na zajezdnię i zacząć zwiedzanie czy tramwaj wysadza pasażerów przed bramą i można na zajezdnię wejść dopiero o 11?
Stodwójka przyjeżdża do Będzina już na 10:00, bo przywiezione nią zostaną m.in. wystawa i słupki przystankowe, które trzeba będzie jeszcze porozkładać.
Wjazd na zajezdnię o 10:00 wyłącznie dla obsługi. Reszta niestety będzie musiała poczekać do 11:00. Wcześniej można pozwiedzać Będzin np. pod względem komunikacyjnym i porobić sobie fotki :-P

Można też jechać 105N 338 (poc. S4), który z Zawodzia rusza o 9:54 i do Będzina przyjeżdża o 10:39 lub zabytkami N+4ND1 (poc. S1), który z Chorzowa rusza o 9:30, a do Będzina przybywa na 10:49.

Osobom, które wybierają się rano z Chorzowa, Katowic czy Sosnowca stodwójką (poc. S3) przypominam o pomachaniu do motorowego (najlepiej przyjaźnie ;) ), aby wiedział, że czekacie specjalnie na ten tramwaj, i że ma się zatrzymać. Poza tymi przypadkami przystanki nie będą obsługiwane.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 22:12 przez DW, łącznie zmieniany 1 raz.

spyker34
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2011, 17:27
Lokalizacja: Chorzów

#11 Post autor: spyker34 » 16 wrz 2011, 18:38

Rozumiem. Dziękuje za odpowiedz:)

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#12 Post autor: DW » 16 wrz 2011, 20:36

Panie redaktorki z Dziennika Zachodniego "Dzień Otwarty" zrobiły sobie już dziś: ;)
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,id,t.html

Najbardziej razi: "Tramwaj typu N z przełomu lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku". Pomyłka o drobne 20 lat, ale czymże to jest wobec wieczności :-P
Nieco dziwi też bliskość pętli "Paryż" przy "Urzędzie Miejskim" w D.G., który jest od niej oddalony o ładnych parę kilometrów ;)
"do pętli Paryż przy Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej."

Mikulek

#13 Post autor: Mikulek » 16 wrz 2011, 22:17

Mam takie pytanie, czy ta stodwójka będzie kursowała tak cały dzień w tam i z powrotem, czy przyjedzie do Będzina o 10,00 i wyjedzie o 19,00 ? I w ogóle to w którą stronę będzie ona wyjeżdżać ? W stronę Katowic czy Świętochłowic ?

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#14 Post autor: luki » 17 wrz 2011, 00:16

Mikulek pisze:Mam takie pytanie, czy ta stodwójka będzie kursowała tak cały dzień w tam i z powrotem, czy przyjedzie do Będzina o 10,00 i wyjedzie o 19,00 ? I w ogóle to w którą stronę będzie ona wyjeżdżać ? W stronę Katowic czy Świętochłowic ?
Między 11 a 18 kursować będzie ona w relacji Będzin Zajezdnia - Będzin Rondo (Muzeum), a także kilka kursów w kierunku Czeladzi i Sosnowca. Szczegółowe rozkłady lub linki do nich znajdują się w pierwszym poście.
Wyjazd z ZUR oczywiście w kierunku Katowic.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Mikulek

#15 Post autor: Mikulek » 17 wrz 2011, 08:03

Bardzo ci dziękuję, jeśli ta stodwójka ma jechać ze słupkami przystankowymi to myślę że ludzi nie będzie dużo...

ARTURS
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

#16 Post autor: ARTURS » 17 wrz 2011, 18:12

Witam

Byłem tam dzisiaj i nie żałuje.

Prezentacja tramwajów niesamowita, sczególnie E1 Wiedeńczyka.
Chociaż z małymi przygodami, bo wypadł z szyn na rondzie pod zamkiem
w kierunku DG.
A jazda N czy 4N trochę hardcorowa, ale przeżycia niesamowite.

A kolejka do prowadzenia tramwaju - nauli jazdy jak za komuny do mięsnego, hi

Tylko szkoda że "za mało" podpalili ten tramwaj-złom, bo strażacy szybko
go ugasili.

W sumie fajnie spędzony dzień.

Pozdrawiam ARTURS

Szociu
Posty: 183
Rejestracja: 07 mar 2011, 16:21
Lokalizacja: Silesia

#17 Post autor: Szociu » 17 wrz 2011, 19:29

Najbardziej podobał mi się dojazd tramwajem 102Na z Sosnowca do Będzina (kurs wyjazdowy z ZUR), motorowy hardcolowy ;) Od Żeromskiego w Sosnowcu do Będzina praktycznie nigdzie nie zwalniał poniżej 50 km/h, generalnie to przez większość trasy jechał ponad 60 km/h, a na przystankach tylko dzwonił dzwonkiem, żeby ludzie zdążyli się usunąć ;)

kbamm
Posty: 27
Rejestracja: 18 paź 2010, 21:49
Lokalizacja: Katowice

#18 Post autor: kbamm » 17 wrz 2011, 21:38

Byłem, podziwiałem, fotografowałem na Burowcu, w Będzinie na Małobądzkiej i koło zamku. Parada tramwajów pomimo nieszczęśliwego wykolejenia "wiedeńczyka" ze wszech miar udana. Mam nadzieję, że wszyscy wybaczymy organizatorom to nieprzewidziane zdarzenie, przynajmniej wszyscy pasjonaci i mieszkańcy Będzina i Dąbrowy Górniczej długo, długo będą pamiętali sobotnie, wrześniowe południe A.D. 2011.
Przedstawiam kilka zdjęć z mojego focenia. A może ktoś się rozpozna ?
http://i232.photobucket.com/albums/ee18 ... C_0818.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee18 ... C_0896.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee18 ... C_0890.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee18 ... C_0899.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee18 ... C_0900.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee18 ... C_0903.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee18 ... C_0909.jpg

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 15
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:39
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: Coffee » 17 wrz 2011, 21:39

Niema to, jak gonić paradę autem. Co prawda żałuje, że wiedeńczyk postanowił zastrajkować, ale i tak go dorwałem na Małachowskiego, jak już wkolejony śmigał na zajezdnie.
BTW: Zarąbiste były gofry :P
Obrazek

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#20 Post autor: KZKGaPowicz » 17 wrz 2011, 22:28

kbamm pisze:A może ktoś się rozpozna ?
Ja się rozpoznałem na zdjęciu, jechałem "żelazkiem" #761, które obsługiwało poc. S7. Pozdrowienia dla bardzo miłej Pani motorniczej tego wagonu. Gdy wracaliśmy do zajezdni z Dąbrowy Górniczej wypuściła jedną z pasażerek przed przystankiem "Będzin Zamek", gdyż jak stwierdziła, pasażerowie by ich zlinczowali za wstrzymanie ruchu do Dąbrowy Górniczej z powodu wykolejenia E1.

Ponadto bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Organizatorom: m.in. całej obsłudze, instruktorom oraz obsłudze kondukorskiej za trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia.
Trochę zamieszania było przy Nauce Jazdy, być może należałoby w przyszłości wprowadzić papierowe numerki do pobrania (jak na przykład w niektórych aptekach czy urzędach, wtedy nikt nie wepchnie się do kolejki).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wizyty w będzińskiej zajezdni pomimo czekania na jazdę szkoleniową ok. 5,5 godziny.

Nauka Jazdy #3 zjechała później na linię specjalną (wcześniej zjeżdżała na zmianę z #2 na przerwy). #2 miała kursować do 17:00, później przedłużono kursowanie do 18:00, następnie miała zakończyć kursowanie o godz. 18:20, ale jednak zrobiła to ok. godz. 19:00 z powodu bardzo dużej ilości chętnych (po 17:00 zdecydowano się na skrócenie jazdy - po pół kółka dla każdego "kursanta").
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Michalegia
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2011, 22:58
Lokalizacja: Sosnowiec

#21 Post autor: Michalegia » 18 wrz 2011, 00:14

Witam.

Ja się rozpoznaje na drugim zdjęciu. Jechałem właśnie tym wykolejonym E1. Jestem w białej koszulce jak coś. Jak coś posiadam ponad 300 zdjęć jak ktoś byłby zainteresowany.

Dopisane:

No i wrzucam obiecane fotki. Ogólnie podsumowując dzień otwarty był świetny.
Szkoda tylko tego biednego E1 ale potem widziałem że jeździł już na spokojnie. Tramwaj jeździ wyjątkowo cicho i spokojnie. Nie byłem przyzwyczajony do czegoś takiego. Takiej płynnej jazdy to ja nawet na dobrych torach w 116nd nie czuje. Zobaczymy jak się sprawdzi w warunkach normalnej pracy. Jedyne co jeszcze zauważyłem to problem z domykaniem się drzwi. Ale to nie jest coś szczególnego. Pierwszy raz spotkało mnie takie coś że wykoleiłem się tramwajem. Wszyscy poczuliśmy takę tąpnięcie i nikt nie wiedział o co chodzi ale ja przeczuwałem że wypadliśmy z szyn do tego byłem na samym początku zaraz koło motorniczego i pani z radia czy tam innego medium. Dobra czas na fotki. ;D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scaliłem posty.// Boguś
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 20:40 przez Michalegia, łącznie zmieniany 1 raz.

ARTURS
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

#22 Post autor: ARTURS » 18 wrz 2011, 01:20

Witam

Według mnie na samym wyjeździe z ronda w kierunku DG jest połączenie łuków torów lub pęknięta szyna. Jest to na jezdni w betonowej rynnie.
I dlatego wykoleił się E1, a chwile później 105Na. Więc wina nie tramwaju tylko fatalnego stanu torowiska.
A jadąc później 102N dokładnie widziałem faktyczny stan i ściąganie E1 blokującej przejazd samochodów, a potem jadąc 4N widać było przerwę w torach i ślady na betonie.

Pozdrawiam wszystkich, szczególnie pasażerów hardcorowej jazdy 4N.
A fotek zrobiłem też dużo, jak coś to na priva.
ARTURS

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 15
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:39
Lokalizacja: Kraków

#23 Post autor: Coffee » 18 wrz 2011, 11:12

Michalegia pisze:Tramwaj jeździ wyjątkowo cicho i spokojnie.
Tylko trzeba uważać na wózki. Póki zawieszenie w miarę nie jest wytłuczone, wóz chodzi świetnie i gładko. Ale jak wózek "siądzie" na zawieszeniu będzie nim bujało jak eNką.
Michalegia pisze:Jedyne co jeszcze zauważyłem to problem z domykaniem się drzwi.
Bo ktoś "mądry inaczej" wymyślił sobie spowalniacze do tak ciężkich drzwi.
Mnie bardziej dręczy dźwięk przy zamykaniu drzwi. Pasażerowi to tam nic, ale pomyśl sobie o motorowym słuchającym pół dnia tego dźwięku...
Obrazek

ARTURS
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

#24 Post autor: ARTURS » 18 wrz 2011, 12:13

WITAM

http://hotfile.com/dl/130088503/40685a8 ... m.zip.html

tutaj do pobrania zdjęcia z zajezdni

Przepraszam za ewentualne błędy w tej zabawie, ale dopiero co to ruszyłem

ARTURS
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez ARTURS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#25 Post autor: Penny » 19 wrz 2011, 10:39

A taki artykuł Dziennika Zachodniego dot. wykolejenia wiedeńca.
Dziennik Zachodni, 2011-09-17 pisze:Podnoszenie Sznycla z nerki

Zamiast Sznycla wyszedł niezły pasztet, a tramwajarze narobili bigosu. Podczas parady tramwajów, na nerce w Będzinie wykoleił się najnowszy nabytek Tramwajów Śląskich, używany wóz z Wiednia. Trwa akcja podnoszenia go z powrotem na tory.


Wszyscy, którzy liczyli na niezapomniane wrażenia podczas "Dnia otwartego" w zajezdni tramwajowej w Będzinie nie zawiedli się. O Godzinie 11 wyruszyła z zajezdni parada tramwajów w stronę Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej. Tłumy mieszkańców a nawet obcokrajowców ochoczo uczestniczyły w tym niecodziennym wydarzeniu. Niestety na rondzie w Będzinie (na "Nerce") wykoleił się na trzech wózkach tramwaj, który przyjechał do Będzina prosto z Wiednia. "Sznycel" wypadł z torów już po zatrzymaniu się na przystanku. Niestety z tego powodu parada nie mogła być kontynuowana. By postawić "Sznycla" na tory niezbędny był podnośnik. Akcja wciąż trwa. Ruch tramwajowy między Będzinem a Dąbrową Górniczą został wstrzymany.
źródło
Załączniki
fot. Katarzyna Kapusta
fot. Katarzyna Kapusta
fot. Katarzyna Kapusta
fot. Katarzyna Kapusta
fot. Katarzyna Kapusta
fot. Katarzyna Kapusta
fot. Katarzyna Kapusta
fot. Katarzyna Kapusta

ARTURS
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

#26 Post autor: ARTURS » 20 wrz 2011, 18:21

WITAM

Dzisiaj przejeżdżałem przez rondo w Będzinie i były przygotowane nowe szyny do wymiany tego pechowego łuku. "Odkopano" też jakieś 4m torów przed samym betonowym podkładem na jezdni. Widać w najbliższym czasie to wymienią.
I to właśnie było przyczyną wypadnięcia 2 tramwajów.

ARTURS

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#27 Post autor: KZKGaPowicz » 21 wrz 2011, 09:29

Dzień Otwarty Zajezdni w Będzinie – relacja z imprezy
20.09.2011

W dniu 17.09.2011r. odbył się doroczny Dzień Otwarty. Tym razem Tramwaje Śląskie S.A. zaprosiły wszystkich zainteresowanych do zajezdni tramwajowej w Będzinie. Z zaproszenia skorzystało całe mnóstwo osób w różnym wieku, co nie powinno dziwić, bo oferta była urozmaicona.

Przede wszystkim można było zajrzeć tam, gdzie na co dzień wstęp mają tylko pracownicy – tzn. do hal, w których stoją wagony, i w których są one przygotowywane do jazdy na liniach. Tu we wnętrzu można było pooglądać różne maszyny i urządzenia, które służą do naprawy tramwajów, a także różnego typu wagony. Było też coś dla nieco bardziej ciekawskich – bez problemu można było wejść do kanału, na którym stał wagon i własnym okiem dokładnie zlustrować co czerwone pudło kryje na samym spodzie. Na stoisku ze specjalnym urządzeniem każdy osobiście mógł wybić okolicznościowy znaczek. Atrakcje przygotowano nie tylko na halach zajezdni. Na rozległym, zielonym terenie też sporo się działo. Na ustawionej przed budynkiem Rejonu nr 1 scenie odbywały się pokazy tańca i występy zespołów, zagrała też tramwajowa orkiestra. Dzieci pod okiem fachowców z grupy tanecznej ćwiczyły naukę tańca, były też gry, zabawy i konkursy. Najmłodsi mieli też możliwość zdobycia karty rowerowej, warunkiem było pomyślne zdanie egzaminu przygotowanego przez policję. Swoje umiejętności pokazała także straż pożarna symulując pożar i gaszenie tramwaju. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się nauka jazdy – zainteresowani wytrwale czekali w długiej kolejce, aby pod okiem instruktora jazdy za sterami tramwaju poczuć się jak prawdziwy motorniczy, a taka okazja trafia się tylko raz do roku. Jak to przy takich okazjach bywa – zdarzają się też niespodzianki – debiutujący na zagłębiowskich torach wagon typu E-1 podczas „Parady Tramwajów” najechał na leżący na torach obcy przedmiot i w okolicach będzińskiej ‘nerki” wyskoczył z szyn. Za takie zachowanie wiedeński „Francik” (jak powszechnie nazywają go tramwajarze) dostał karniaka – w przeciwieństwie do innych „paradnych” wagonów przez resztę dnia mógł się pokazywać wyłącznie na zajezdni. Być może po tej nauczce zaaklimatyzuje się w polskich warunkach i żadnych wyskoków już czynił nie będzie. W trakcie Dnia Otwartego Zajezdni w Będzinie było coś dla ciała i coś dla ducha. Tramwaje Śląskie S.A. razem z partnerami i sponsorami imprezy mają zatem nadzieję, że każdy, kto przyszedł w sobotę do będzińskiej zajezdni, znalazł tu coś dla siebie. Następny Dzień Otwarty już za rok, ale dokładnie gdzie i kiedy – to zdradzimy dopiero w odpowiednim czasie. A tymczasem bardzo serdecznie Państwu dziękujemy, że byliście z nami w tym dniu i zapraszamy – bądźcie z nami na co dzień, korzystając z naszych usług.
Źródło: Tramwaje Śląskie S.A.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#28 Post autor: DW » 23 wrz 2011, 10:59

Zostało jeszcze trochę biletów pamiątkowych z sobotniego Dnia Otwartego.
Jeśli jest ktoś kto jeszcze ich nie dostał, to chętnie podzielę się nimi dziś w czasie kursów zabytkowej eNki 1100 (w godz. 14:00-18:00 z okazji Nocy Teatrów - rozkład w temacie "Pociągi specjalne" oraz w godz. 19:00-1:15 w czasie "Śląskiej Objazdówki).
Za to jutro będzie mnie można spotkać w godz. 11:00-12:30 na Dniu Otwarty Zajezdni Autobusowej w Sosnowcu Zagórzu.
Biletów powinno starczyć dla wszystkich chętnych :)

Awatar użytkownika
102na#138R
Posty: 48
Rejestracja: 23 kwie 2011, 23:45
Lokalizacja: świętochłowice

#29 Post autor: 102na#138R » 26 wrz 2011, 23:31

Co prawda teraz, bo teraz, lepiej późno niż wcale, chciałbym podać linki do kilku moich filmików z dni otwartych:
http://www.youtube.com/watch?v=9CpzAwCoGtc
http://www.youtube.com/watch?v=tZ3rZEGWdyY
http://www.youtube.com/watch?v=udD3JF3Xk2g

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości