Dzień Ziemi 2011

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Dzień Ziemi 2011

#1 Post autor: DW » 25 kwie 2011, 20:38

DZIEŃ ZIEMI 2011
29 kwietnia 2011 r. w godz. 10:00 - 15:30 uruchomiona zostanie ogólnodostępna tramwajowa linia okolicznościowa w Zagłębiu Dąbrowskim. Obsługiwać będzie ją wagon typu 105Na po niedawnym remoncie kapitalnym - #625.
Poza kursami wyjazdowymi i zjazdowymi do zajezdni wagon kursować będzie wyłącznie po Sosnowcu (trasa: Pogoń - Kazimierz - Zagórze - Pogoń - Milowice - Konstantynów - Pogoń).

Rozkład jazdy w załączeniu.
Załączniki
DzienZiemi_2011_2.pdf
Dzień Ziemi 2011 - rozkład
(120.65 KiB) Pobrany 187 razy
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez DW, łącznie zmieniany 4 razy.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#2 Post autor: R_G » 26 kwie 2011, 12:11

Czy ta 'impreza' ma jakieś przesłanie ?
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: DW » 26 kwie 2011, 19:31

R_G pisze:Czy ta 'impreza' ma jakieś przesłanie ?
Tak. Aby dbać o Ziemię - nasze wspólne dobro :-P oraz aby korzystać z ekologicznych środków transportu :-P
W przygotowaniu ulotki, w których mają być informacje dotyczące Dnia Ziemi ;)

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#4 Post autor: Boguś » 26 kwie 2011, 20:38

DW pisze:
R_G pisze:Czy ta 'impreza' ma jakieś przesłanie ?
Tak. Aby dbać o Ziemię - nasze wspólne dobro oraz aby korzystać z ekologicznych środków transportu
W przygotowaniu ulotki, w których mają być informacje dotyczące Dnia Ziemi
Szczerze, takiego pytania się nie spodziewałem. :o:

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: R_G » 26 kwie 2011, 23:15

Wystawiając dodatkowy tramwaj który zużywa energię ? Tak się nie dba o 'Ziemię'.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#6 Post autor: Penny » 26 kwie 2011, 23:57

R_G pisze:Wystawiając dodatkowy tramwaj który zużywa energię ? Tak się nie dba o 'Ziemię'.
No dziwne, że najpierw popierasz tramwaj, jako najbardziej ekologiczny środek transportu, a teraz piszesz, że uruchomienie kolejnego to zanieczyszczanie środowiska...

Środowisko naturalne jest zanieczyszczane w momencie produkcji energii elektrycznej, a jej ilość jest niezmienna - generatory produkują stale taką samą ilość prądu. Więc sztuka polega na tym, aby produkowaną energię wykorzystać w 100%. Od zmniejszania jej zużycia paroma tramwajami (a nawet likwidacją całego systemu) niczego w skali miasta nie uzyskasz. Reasumując: wszystko jedno, czy ten tramwaj pojedzie, czy nie.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#7 Post autor: R_G » 27 kwie 2011, 10:43

No dziwne, że najpierw popierasz tramwaj, jako najbardziej ekologiczny środek transportu, a teraz piszesz, że uruchomienie kolejnego to zanieczyszczanie środowiska...
Wciąż popieram tramwaje, tylko nimi powinni jeździć ludzie. Tymczasem będziemy mieli kolejną super okazję do fotografowania.
Reasumując: wszystko jedno, czy ten tramwaj pojedzie, czy nie.
Dlatego też, można by lepiej zagospodarować te pieniądze.

Poza tym Dzień Ziemi był 22 kwietnia.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#8 Post autor: Penny » 27 kwie 2011, 10:53

R_G pisze:
Penny pisze:Reasumując: wszystko jedno, czy ten tramwaj pojedzie, czy nie.
Dlatego też, można by lepiej zagospodarować te pieniądze.
Niby tak, ale myślę, że dzięki połączeniu elementów "Tramwaj" i "Dzień Ziemi" tworzy się pozytywny wizerunek ;) W końcu to i tak tylko kilka godzin x 120kW :P Odbiegliśmy od tematu, ale pozwolę sobie przytoczyć przykład (kiedyś go już podawałem), jakim marnotrawstwem kasy jest np. codzienne włączanie/wyłączanie się linii 7 lub 17 ze swoich obecnych zajezdni :(

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#9 Post autor: KZKGaPowicz » 27 kwie 2011, 10:57

Penny pisze:
R_G pisze:
Penny pisze:Reasumując: wszystko jedno, czy ten tramwaj pojedzie, czy nie.
Dlatego też, można by lepiej zagospodarować te pieniądze.
Niby tak, ale myślę, że dzięki połączeniu elementów "Tramwaj" i "Dzień Ziemi" tworzy się pozytywny wizerunek ;) W końcu to i tak tylko kilka godzin x 120kW :P Odbiegliśmy od tematu, ale pozwolę sobie przytoczyć przykład (kiedyś go już podawałem), jakim marnotrawstwem kasy jest np. codzienne włączanie/wyłączanie się linii 7 lub 17 ze swoich obecnych zajezdni :(
Dodam jeszcze, że podmiany na "17" są prawie codziennie, a czasami nawet jest ich kilka.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#10 Post autor: DW » 27 kwie 2011, 14:02

R_G pisze:
No dziwne, że najpierw popierasz tramwaj, jako najbardziej ekologiczny środek transportu, a teraz piszesz, że uruchomienie kolejnego to zanieczyszczanie środowiska...
Wciąż popieram tramwaje, tylko nimi powinni jeździć ludzie. Tymczasem będziemy mieli kolejną super okazję do fotografowania.
Tylko, że w tym tramwaju właśnie będą jeździć ludzie. Nie jest to przejazd tylko i wyłącznie dla miłośników, lecz dla wszystkich chętnych.
Zazwyczaj będziemy jechać chwilę przed liniowym pociągiem, którego trochę odciążymy i choć raz pasażerowie będą mieli nieco luźniej ;)
Reasumując: wszystko jedno, czy ten tramwaj pojedzie, czy nie.
Dlatego też, można by lepiej zagospodarować te pieniądze.
Proponuję zmniejszyć częstotliwość na wszystkich liniach tramwajowych do 30 min. Ile wtedy się zaoszczędzi...
R_G pisze:Poza tym Dzień Ziemi był 22 kwietnia.
Tak, tylko, że był to Wielki Piątek, tuż przed świętami oraz zarazem jeden z dwóch dni, w których nie kursowała Świąteczna Jazda. Raz, że by się obsługa wykończyła, a dwa większość osób była wtedy zajęta przygotowaniem do świąt.
Przypomnij o tym jeszcze Warszawiakom, bo oni Dzień Ziemi obchodzą 8. maja :-P
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/591249.html (tu akurat o tym nie piszą, ale ma też wtedy kursować specjalny tramwaj).

PS Liczymy na pomoc przy organizacji kolejnych imprez ;)

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#11 Post autor: R_G » 27 kwie 2011, 14:49

Tylko, że w tym tramwaju właśnie będą jeździć ludzie. Nie jest to przejazd tylko i wyłącznie dla miłośników, lecz dla wszystkich chętnych.
Przejazd jest płatny ?
Zazwyczaj będziemy jechać chwilę przed liniowym pociągiem, którego trochę odciążymy i choć raz pasażerowie będą mieli nieco luźniej ;)
Odciążanie składu solówką może przynieść efekt wręcz odwrotny. Zależy to wszystko od oznakowania pojazdu. #625 wyświetlaczy nie ma, więc będą wstawiane dykty które są mało czytelne. Gdyby to było jakieś żelazko to już można by coś dobrego wybazgrać.
Proponuję zmniejszyć częstotliwość na wszystkich liniach tramwajowych do 30 min. Ile wtedy się zaoszczędzi...
Ci co już mieli uciec to uciekli.
Tak, tylko, że był to Wielki Piątek, tuż przed świętami (...) a dwa większość osób była wtedy zajęta przygotowaniem do świąt.
Może i ludzie by się ucieszyli jeżdżąc po zakupy czy do rodziny :P
Przypomnij o tym jeszcze Warszawiakom, bo oni Dzień Ziemi obchodzą 8. maja :-P
Nie mieszkam w Warszawie i nie mam pojęcia jakie oni tam atrakcje fundują.
PS Liczymy na pomoc przy organizacji kolejnych imprez ;)
A proszę bardzo ;) Jeśli zdołam podołać kwestią organizacyjnym nie widzę przeszkód :P
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#12 Post autor: memphis » 27 kwie 2011, 15:36

R_G, to jakie proponujesz formy promocji transportu szynowego? Inne niż przejazd specjalny?

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#13 Post autor: R_G » 27 kwie 2011, 18:29

Może niewielkim kosztem w porozumieniu TŚ i BC (lub kogoś innego) nałożyć na kilka wagonów, coś w rodzaju "EKO=LOGICZNIE" itp, pod różnymi postaciami, niekoniecznie na szybę. Na burtach zrobić przez całą długość w miarę szeroki zielony pas i jakieś hasełko napisać.
Może (ale to już droższa sprawa) jakieś spoty w TVS, TVP Katowice czy bilbordach dotyczące drożejącego paliwa, korków w zestawieniu z 'szybkim cichym tanim i wygodnym' tramwajem.
A przede wszystkim (w myśl zasady-jak jest dobre to się samo wypromuje) wyremontować infrastrukturę etc.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#14 Post autor: memphis » 28 kwie 2011, 00:17

Takie banery, czy inne reklamy na taborze są wg mnie prawie zupełnie bez sensu. Natomiast ogólnie masz rację, tylko chodziło raczej o działania KMTM, czy dowolnej innej podobnej organizacji, której jednak nie stać na spoty telewizyjne.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#15 Post autor: DW » 28 kwie 2011, 17:13

R_G pisze:Przejazd jest płatny ?
Nie. Bezpłatny.
Odciążanie składu solówką może przynieść efekt wręcz odwrotny.
Przed składem jedziemy tylko z Sielca na Pogoń, gdzie za wiele osób nie jeździ (w sensie na tak krótkiej trasie - tylko do Akademików) oraz tuż przed 27 (a raczej wraz z 27) na odcinku Dańdówka - Kazimierz.
Zależy to wszystko od oznakowania pojazdu. #625 wyświetlaczy nie ma, więc będą wstawiane dykty które są mało czytelne. Gdyby to było jakieś żelazko to już można by coś dobrego wybazgrać.
Nie wszystkie dykty są mało czytelne, a ludzie i tak zazwyczaj nie patrzą co na nich pisze ;)
R_G pisze:
Proponuję zmniejszyć częstotliwość na wszystkich liniach tramwajowych do 30 min. Ile wtedy się zaoszczędzi...
Ci co już mieli uciec to uciekli.
Skąd uciec? Z tramwaju? Z forum? ;) Tutaj chodziło mi akurat nie o liczbę pasażerów, ale o ich komfort i bezpieczeństwo podróży.
R_G pisze:
Tak, tylko, że był to Wielki Piątek, tuż przed świętami (...) a dwa większość osób była wtedy zajęta przygotowaniem do świąt.
Może i ludzie by się ucieszyli jeżdżąc po zakupy czy do rodziny :P
Chodziło głównie o obsługę ;)
R_G pisze:
Przypomnij o tym jeszcze Warszawiakom, bo oni Dzień Ziemi obchodzą 8. maja :-P
Nie mieszkam w Warszawie i nie mam pojęcia jakie oni tam atrakcje fundują.
Ja też nie. Chodziło o termin.
R_G pisze:Może niewielkim kosztem w porozumieniu TŚ i BC (lub kogoś innego) nałożyć na kilka wagonów, coś w rodzaju "EKO=LOGICZNIE" itp, pod różnymi postaciami, niekoniecznie na szybę. Na burtach zrobić przez całą długość w miarę szeroki zielony pas i jakieś hasełko napisać.
Może (ale to już droższa sprawa) jakieś spoty w TVS, TVP Katowice czy bilbordach dotyczące drożejącego paliwa, korków w zestawieniu z 'szybkim cichym tanim i wygodnym' tramwajem.
A przede wszystkim (w myśl zasady-jak jest dobre to się samo wypromuje) wyremontować infrastrukturę etc.
Na pewno byłoby to tańsze niż wynajem tramwaju na 5 godzin :-P

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#16 Post autor: R_G » 28 kwie 2011, 18:14

DW pisze:
R_G pisze:Przejazd jest płatny ?
Nie. Bezpłatny.
Kolejny darmowóz :D
Odciążanie składu solówką może przynieść efekt wręcz odwrotny.
Przed składem jedziemy tylko z Sielca na Pogoń, gdzie za wiele osób nie jeździ (w sensie na tak krótkiej trasie - tylko do Akademików) oraz tuż przed 27 (a raczej wraz z 27) na odcinku Dańdówka - Kazimierz.
Od Dańdówki do Kazimierza, a z Kazimierza do Sielca przed 275?
Zależy to wszystko od oznakowania pojazdu. #625 wyświetlaczy nie ma, więc będą wstawiane dykty które są mało czytelne. Gdyby to było jakieś żelazko to już można by coś dobrego wybazgrać.
Nie wszystkie dykty są mało czytelne, a ludzie i tak zazwyczaj nie patrzą co na nich pisze ;)
To tym bardziej :?
Proponuję zmniejszyć częstotliwość na wszystkich liniach tramwajowych do 30 min. Ile wtedy się zaoszczędzi...
Ci co już mieli uciec to uciekli.
Skąd uciec? Z tramwaju? Z forum? ;) Tutaj chodziło mi akurat nie o liczbę pasażerów, ale o ich komfort i bezpieczeństwo podróży.
Z tramwajów.
DW pisze: Na pewno byłoby to tańsze niż wynajem tramwaju na 5 godzin :-P
Chodzi o skutek. Wymalowanie kilku wagonów byłoby raczej tańsze.
memphis pisze: Natomiast ogólnie masz rację, tylko chodziło raczej o działania KMTM, czy dowolnej innej podobnej organizacji, której jednak nie stać na spoty telewizyjne.
No nie piszę że KMTM ma fundować takie spoty, ale powinny się zająć choćby przedsiębiorstwa którym na tym powinno zależeć.
Instytut Spraw Obywatelskich prowadzi akcję "Tiry na Tory" i całkiem dobrze to im wychodzi. Prowadzi też kilka innych akcji. Środki mają chyba z Unii, można by z nimi się skontaktować.
memphis pisze:Takie banery, czy inne reklamy na taborze są wg mnie prawie zupełnie bez sensu.
Czemu?
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#17 Post autor: DW » 28 kwie 2011, 18:37

R_G pisze:
Odciążanie składu solówką może przynieść efekt wręcz odwrotny.
Przed składem jedziemy tylko z Sielca na Pogoń, gdzie za wiele osób nie jeździ (w sensie na tak krótkiej trasie - tylko do Akademików) oraz tuż przed 27 (a raczej wraz z 27) na odcinku Dańdówka - Kazimierz.
Od Dańdówki do Kazimierza, a z Kazimierza do Sielca przed 275?
Może rozwinę nieco mój cytowany fragment (podkreślony):
Tuż przed 27 (a raczej wraz z 27, który będzie jechał tuż za pociągiem specjalnym jako pociąg następny na jednotorach) na odcinku Dańdówka - Kazimierz - Dańdówka.
Na trójkącie torowym w Dańdówce przepuszczenie pociągu linii 27 i dalej do centrum Sosnowca przed pociągiem linii 26.

Swoją drogą nie wiem co się z Tobą ostatnio dzieje, bo kiedyś pisałeś w miarę logiczne posty, a ostatnio coś się jakby pogorszyło... :(

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#18 Post autor: adam86 » 28 kwie 2011, 18:41

R_G pisze:No nie piszę że KMTM ma fundować takie spoty, ale powinny się zająć choćby przedsiębiorstwa którym na tym powinno zależeć.
A niby jakie to są przedsiębiorstwa? Przecież zarówno TŚ jak i KZK mało obchodzi, czy tramwajem ktoś jedzie czy nie.
Instytut Spraw Obywatelskich prowadzi akcję "Tiry na Tory" i całkiem dobrze to im wychodzi. Prowadzi też kilka innych akcji. Środki mają chyba z Unii, można by z nimi się skontaktować.
A co ma ta akcja do tramwajów? Kompletnie nic, a takw ogóle na jakiej podstawie twierdzisz, że im to dobrze wychodzi, odnotowano jakiś spadek ruchu ciężarówek na drogach? Śmiem wątpić.
R_G pisze:
memphis pisze:Takie banery, czy inne reklamy na taborze są wg mnie prawie zupełnie bez sensu.
Czemu?
Popatrz na gliwickie żelazka i sobie odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2011, 20:19 przez adam86, łącznie zmieniany 1 raz.
KZKGOP 1779

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#19 Post autor: R_G » 28 kwie 2011, 19:37

adam86 pisze: Popatrz na gliwickie żelazka i sobie odpowiedz.
No trudno żeby ludzie w Gliwicach jeździli tramwajami skoro je polikwidowali. Zresztą chyba nie sądzisz że przez kilka żelazek zaraz całe miasto przesiądzie się do komunikacji miejskiej.
adam86 pisze:
R_G pisze:No nie piszę że KMTM ma fundować takie spoty, ale powinny się zająć choćby przedsiębiorstwa którym na tym powinno zależeć.
A niby jakie to są przedsiębiorstwa? Przecież zarówno TŚ jak i KZK mało obchodzi, czy tramwajem ktoś jedzie czy nie.
Napisałem "powinny", "powinno". Jeśli ich to nie obchodzi to zaorać.
adam86 pisze:A co ma ta akcja do tramwajów? Kompletnie nic, a takw ogóle na jakiej podstawie twierdzisz, że im to dobrze wychodzi, odnotowano jakiś spadek ruchu ciężarówek na drogach? Śmiem wątpić.
Propagują akcję, zbierają podpisy pod petycją, pomagają zmieniać politykę transportową.
DW pisze: Swoją drogą nie wiem co się z Tobą ostatnio dzieje, bo kiedyś pisałeś w miarę logiczne posty, a ostatnio coś się jakby pogorszyło... :(
:mryellow: No patrz jak to się może człowiekowi zmienić światopogląd. Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli tramwaje to masz rację. Widzę coś więcej niż tramwaj.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#20 Post autor: DW » 28 kwie 2011, 19:59

Pojawił się już pierwszy artykuł dotyczący akcji. Można go znaleźć na stronie internetowej Gazety Sosnowiec:
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... amwaj.html
R_G pisze:
DW pisze:Swoją drogą nie wiem co się z Tobą ostatnio dzieje, bo kiedyś pisałeś w miarę logiczne posty, a ostatnio coś się jakby pogorszyło... :(
:mryellow: No patrz jak to się może człowiekowi zmienić światopogląd. Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli tramwaje to masz rację. Widzę coś więcej niż tramwaj.
Czepianie się wszystkiego itp. :-P

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#21 Post autor: R_G » 28 kwie 2011, 20:12

Pojawił się już pierwszy artykuł dotyczący akcji.
"Po Sosnowcu i Będzinie będzie kursował darmowy tramwaj" Heh :) Zwykły człowiek by się zapytał czy one kiedyś były płatne...
Dobrze że te ulotki będą rozdawane.
Czepianie się wszystkiego itp. :-P
E tam :P Chodzi mi o to że za dużo 'imprez' okolicznościowych traktuje się w formie atrakcji do fotografowania, a za mało do rozwijania i promowania komunikacji. Ale do tego są potrzebne przychylne 'ręce' TŚ a raczej ludzi tam pracujących.
Liczę na pozytywne skutki ;)
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#22 Post autor: adam86 » 29 kwie 2011, 11:00

R_G pisze: No trudno żeby ludzie w Gliwicach jeździli tramwajami skoro je polikwidowali. Zresztą chyba nie sądzisz że przez kilka żelazek zaraz całe miasto przesiądzie się do komunikacji miejskiej.
Zupełnie nie zrozumiałeś o czym pisze. Gliwickie, czyli te z gliwickiej zajezdni wypożyczone obecnie do Stroszka, obsrana na szybach banerami, o których piszesz. To nie ma kompletnie żadnego sensu, jedynym efektem jest zasłonięcie szyb...
Napisałem "powinny", "powinno". Jeśli ich to nie obchodzi to zaorać.
Oczywiście, zaorac, jak to mawiał Kononowicz, żeby nie było nic. Sztuką nie jest zaoranie KZK i TŚ, tylko nauczenie w końcu władz, że transport zbiorowy nie jest tylko po to, żeby był.
Propagują akcję, zbierają podpisy pod petycją, pomagają zmieniać politykę transportową.
Zbierają podpisy pod petycją, wolne żarty. Jakie są konkretne efekty tego pomagania?
R_G pisze:Zwykły człowiek by się zapytał czy one kiedyś były płatne...
A co, jesteś przedstawicielem dziczy bezbiletowej:>
E tam :P Chodzi mi o to że za dużo 'imprez' okolicznościowych traktuje się w formie atrakcji do fotografowania, a za mało do rozwijania i promowania komunikacji. Ale do tego są potrzebne przychylne 'ręce' TŚ a raczej ludzi tam pracujących.
Na litość boską, przecież to jest własnie impreza dla ludzi, a nie zamkniety przejazd dla miłosników, żeby sobie pofocić, zamiast marudzić to sam się czyms zajmij w temacie.
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#23 Post autor: Penny » 29 kwie 2011, 11:11

adam86 pisze:To nie ma kompletnie żadnego sensu, jedynym efektem jest zasłonięcie szyb...
Również uważam, że ten reklamowy kicz powinien zniknąć z szyb i to każdego tramwaju. Komfort jazdy (szczególnie poczucie bezpieczeństwa ludzi starszych) jest niski.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#24 Post autor: R_G » 29 kwie 2011, 13:31

A co, jesteś przedstawicielem dziczy bezbiletowej:>
Sprawdziłbyś wreszcie kiedyś mnie w Zagłębiu :P
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#25 Post autor: adam86 » 29 kwie 2011, 15:03

Żebyś potem nie płakał:P
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#26 Post autor: Boguś » 29 kwie 2011, 21:31

Penny pisze:
adam86 pisze:To nie ma kompletnie żadnego sensu, jedynym efektem jest zasłonięcie szyb...
Również uważam, że ten reklamowy kicz powinien zniknąć z szyb i to każdego tramwaju. Komfort jazdy (szczególnie poczucie bezpieczeństwa ludzi starszych) jest niski.
W tamtym okresie nie było innej możliwości. Blacharka była objęta gwarancją.

Co do estetyki, obecnie wygląda to koszmarnie i powinni to zdjąć.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#27 Post autor: DW » 29 kwie 2011, 21:35

R_G pisze:"Po Sosnowcu i Będzinie będzie kursował darmowy tramwaj" Heh :) Zwykły człowiek by się zapytał czy one kiedyś były płatne...
Jeśli się nie mylę to od zawsze.
To, że my, Polacy, jesteśmy mistrzami w kombinowaniu, i gdyby nie było kanarów to większość osób nie kasowałaby biletów, to już inna sprawa...
Co ciekawe na gapę jeździ sporo osób, które nigdy w życiu by niczego nie ukradły (a jakby nie patrzeć jazda na gapę jest z tym równoważna, tyle że nie rzuca się tak w oczy i jest "niskiej szkodliwości społecznej").

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#28 Post autor: memphis » 30 kwie 2011, 07:54

Boguś pisze:W tamtym okresie nie było innej możliwości. Blacharka była objęta gwarancją.
To jest wspaniała wymówka, ale BC zawsze się chwalił, że ma wszelkie certyfikaty na to, że ich folia nie powoduje utraty gwarancji na nowym lakierze.

Awatar użytkownika
Kamil105Na
Posty: 189
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#29 Post autor: Kamil105Na » 01 maja 2011, 18:12

Wrzucał ktoś fotki tego pociągu specjalnego ?
Pozdrawiam !!!
Tramwaje Elektryczne w Zagłębiu Dąbrowskiem Sp. Akc.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#30 Post autor: Penny » 06 maja 2011, 14:19

Wracając do tematu tegorocznego Dnia Ziemi, to:
W niedzielę 8 maja Tramwaje Warszawskie zapraszają na Pole Mokotowskie na wielki festyn rodzinny „Dzień Ziemi”. TW uruchomi wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej specjalną linię dojazdową tramwajami zabytkowymi na Pole Mokotowskie. Na stoisku będą rozdawać m.in sadzonki i jabłka.
Inicjatywa z sadzonkami mi się podoba :) Na przyszły rok też można byłoby zorganizować coś podobnego, tylko w sumie oprócz chwilowego efekciarstwa nic więcej to tramwajom nie pomoże. Można tworzyć dobry, "przyjazny" wizerunek tramwaju, ale za tym musi iść jeszcze realna poprawa oferty i jakości przewozów. BTW, to chyba w 2009 r. KZK GOP promowało się dwoma autobusami rozdając sadzonki (?).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości