Likwidacja linii 12 (i nie tylko)

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#101 Post autor: Marcin » 25 lis 2008, 16:34

R_G pisze:
DW pisze:
R_G pisze:Aktualne?? :mryellow: Już nie :P
Na ul. Wolności w Będzinie, co najmniej na kilkudziesięcio metrowym odcinku, jeszcze miesiąc temu leżały tory, więc posiadania aktualnych zdjęć jest możliwe :P
Latem fociłem tamte tory, ale nie mogę się dogrzebać do tych fotek...
No ale ogólnie ujmując stan rzeczy torowisko linii 25 nie istnieje :P
Istnieje ale tylko przy wjazdach do domków zdaje mi się :P . Jak byłem tam w wakacje to jeszcze były.

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 743
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:52
Lokalizacja: Będzin/Mierzęcice

#102 Post autor: Kuba » 25 lis 2008, 16:39

Marcin pisze:
R_G pisze:
DW pisze:
R_G pisze:Aktualne?? :mryellow: Już nie :P
Na ul. Wolności w Będzinie, co najmniej na kilkudziesięcio metrowym odcinku, jeszcze miesiąc temu leżały tory, więc posiadania aktualnych zdjęć jest możliwe :P
Latem fociłem tamte tory, ale nie mogę się dogrzebać do tych fotek...
No ale ogólnie ujmując stan rzeczy torowisko linii 25 nie istnieje :P
Istnieje ale tylko przy wjazdach do domków zdaje mi się :P . Jak byłem tam w wakacje to jeszcze były.
Owszem są jeszcze. Np. jak się wjeżdża na os. Zamkowe, tzn tak jak A40.
"Idę do roboty na zajezdnię, będę zmieniał opony w tramwajach!"
http://mierzecice.myminicity.com/

Awatar użytkownika
adekpabianice
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:17
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#103 Post autor: adekpabianice » 25 lis 2008, 19:05

A ma ktoś jakieś zdięcia, lub gdzie moge zobaczyć jak to wyglądało? ciekawi mnie jak nie wiem :P...

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 743
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:52
Lokalizacja: Będzin/Mierzęcice

#104 Post autor: Kuba » 25 lis 2008, 20:19

adekpabianice pisze:A ma ktoś jakieś zdięcia, lub gdzie moge zobaczyć jak to wyglądało? ciekawi mnie jak nie wiem :P...
Było dawno temu... http://www.phototrans.eu/17,69,13.html
2 sierpnia 2008: http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... tcount=376
"Idę do roboty na zajezdnię, będę zmieniał opony w tramwajach!"
http://mierzecice.myminicity.com/

Awatar użytkownika
adekpabianice
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:17
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#105 Post autor: adekpabianice » 25 lis 2008, 22:57

Naprawde Linia nr.25 była bardzo klimatyczną linią...

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#106 Post autor: mark40 » 28 lis 2008, 15:12

Informacja

Dziś (piątek - 28.11.) o godz 20:00 w TVSilesia w programie OKNO odbedzie się debata na żywo dot "przyszłosci Tramwajów Śląskich". Udział wezmą: Szczapan Wodniok (Tramwaje Śląskie), Jakub Jackiewicz (KMTM), Ryszard Piech (Transinfo), Ryszard Łukawski (I Zastępca Prezydenta Sosnowca), Krzysztof Drewniok (Naczelnik Wydziału Planowania Systemu Komunikacyjnego KZK GOP) oraz Jakub Halor (Katedra Transportu AE w Katowicach).

Program bedzie także później dostępny w internecie.

Mbas94
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#107 Post autor: Mbas94 » 28 lis 2008, 19:01

Dziś 12 ma po raz drugi całą okładkę w Siemianowickim dodatku do dziennika Polska.
Na zdjęciu wagon 250 :!:

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#108 Post autor: Peter » 28 lis 2008, 20:55

Próbowałem się dodzwonić do programu, ale jakoś nikt nie odbierał...
Akurat dodzwonił się jakiś pewnie puszkarz, który musi koniecznie wyciąć wszystko co ma na drodze a przede wszystkim tramwaj. Panowie włodarze nie pomyśleli niestety np. o dobudowie drugiego toru na 18 czy wydłużeniu 12 i 13 do centrum Siemianowic.
Ten facet z KZK GOP to nawet się dobrze wysłowić nie potrafił. Nic prawie nie zrozumiałem o co mu tak właściwie chodzi. Jakieś mętne gadanie... :mdleje:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2008, 21:01 przez Peter, łącznie zmieniany 2 razy.
*SDIP (U.N.O.)

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#109 Post autor: hanys76 » 28 lis 2008, 20:57

I po debacie, w tv Silesia. Widac że kzk dalej obstaje, przy likwidacji zresztą jak powiedział dyrektor z kzk los 12 już przesądzony. Nie pojawił się nikt z władz Chorzowa , to pokazuje ich podejscie do sprawy.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#110 Post autor: Peter » 28 lis 2008, 21:04

I jeszcze. Ten gościu coś mówił, że 20 jest rewelacyjne i dochodowe ? Przed otwarciem Gliwickiej kiedy jeździły po południu i wieczorem zupełnie puste składy jeden za drugim czy po ?
*SDIP (U.N.O.)

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#111 Post autor: rafalurbino18 » 30 lis 2008, 10:54

mark40 pisze:
Informacja

Dziś (piątek - 28.11.) o godz 20:00 w TVSilesia w programie OKNO odbedzie się debata na żywo dot "przyszłosci Tramwajów Śląskich". Udział wezmą: Szczapan Wodniok (Tramwaje Śląskie), Jakub Jackiewicz (KMTM), Ryszard Piech (Transinfo), Ryszard Łukawski (I Zastępca Prezydenta Sosnowca), Krzysztof Drewniok (Naczelnik Wydziału Planowania Systemu Komunikacyjnego KZK GOP) oraz Jakub Halor (Katedra Transportu AE w Katowicach).

Program bedzie także później dostępny w internecie.
Program jest już dostępny na serwisie YouTube.
Część 1, Część 2, Część 3 i Część 4.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#112 Post autor: Peter » 30 lis 2008, 11:27

Warto zauważyć, że zdecydowana większość osób głosujących w ankiecie podczas trwania programu poparła tramwaje. :mruga:
*SDIP (U.N.O.)

37
Posty: 319
Rejestracja: 06 sty 2007, 20:50

#113 Post autor: 37 » 30 lis 2008, 22:44

Sprawa 12 jest jasna, od 1 stycznia likwidacja. Szkoda w takim razie, że nie poruszono w dysksusji motywu sprzeciwu wladz Siemianowic, nie wspomne o pasażerach.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#114 Post autor: ff » 30 lis 2008, 22:51

37 pisze:Sprawa 12 jest jasna, od 1 stycznia likwidacja. Szkoda w takim razie, że nie poruszono w dysksusji motywu sprzeciwu wladz Siemianowic, nie wspomne o pasażerach.
Przypomnijmy sobie co Alodia mówiła na temat sprzeciwu Siemianowic jeszcze niecały miesiąc temu:
- Zdecydowanie zaprzeczam, jakoby cokolwiek zostało już rozstrzygnięte – mówi specjalnie dla „Reporterskiego Oka” Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP. – Być może rzeczywiście linie tramwajową nr 12 zastąpi autobus. Takie są plany. Ale wcześniej chcemy skonsultować je z władzami Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Dopiero wtedy podjęta zostanie ostateczna decyzja.
Pan z KZK GOP powiedział, że decyzja jest nieodwołalna i ostateczna. Zatem na podstawie powyższych słów zostało to już z władzami Siemianowic skonsutowane. Albo odwalała kolejną ściemę. Taka widocznie jej rola.

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#115 Post autor: observator » 01 gru 2008, 01:13

memphis - co dostaliście do picia w fajansach? Czy nie przypdakiem jakiś środek uspokajający bo odniosłem wrażenie że debata odbywala sie w sennej atmosferze :santa:
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#116 Post autor: memphis » 01 gru 2008, 08:38

Heh ;) To chyba zwykła herbata była ;)

Awatar użytkownika
shinkadamo
Posty: 112
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

#117 Post autor: shinkadamo » 04 gru 2008, 20:17

Peter pisze:Warto zauważyć, że zdecydowana większość osób głosujących w ankiecie podczas trwania programu poparła tramwaje.
Według mnie pytanie było źle sformułowane i tym sposobem mało obiektywne. Są miejsca w GOP, że tramwaj w ogóle nie jest potrzebny lub jest bardziej konieczny aniżeli autobus. Niestety w KZK GOP ludzie nie widzą najważniejszej rzeczy - synchronizacji wszystkich linii w pajęczynę, a nie robienie "towarzysza autobusowego".
memphis pisze:Heh ;) To chyba zwykła herbata była ;)
Zauważyłem, że Pan reprezentujący KZK GOP miał pewien problem do ustosunkowania się do argumentów przeciwników. Zaraz sobie (znowu) uświadomiłem, że KZK GOP w ogóle nie ma racji w tym, co robi. Jedyna rzecz, która była wypowiedziana w sposób pewny przez tego człowieka, było stwierdzenie o likwidacji linii nr. 12. Zniszczyć łatwo, ale ciekawe, czy zdają sobie sprawę z tego, że odbudowa jest o wiele trudniejsza.
Kaj tyn Ikarus na uoziym dwa?
A kaj ta Zibena z Bipom do Zwardůnia?

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#118 Post autor: luki » 04 gru 2008, 20:44

shinkadamo pisze:Zaraz sobie (znowu) uświadomiłem, że KZK GOP w ogóle nie ma racji w tym, co robi. Jedyna rzecz, która była wypowiedziana w sposób pewny przez tego człowieka, było stwierdzenie o likwidacji linii nr. 12.
Widać jakie mają podejście do sprawy. Idą na debatę, a nawet się nie przygotują :twisted:
No i coś mi się zdaje że nikt nie potrafi faktycznie podać żadnych konkretów, likwidują i już.
To tak jak stwierdzić, deszcz pada z nieba, ale nie wiedzieć dlaczego.
shinkadamo pisze:Zniszczyć łatwo, ale ciekawe, czy zdają sobie sprawę z tego, że odbudowa jest o wiele trudniejsza.
No właśnie o to chodzi, bo likwidując linię mają pewniaka że już nie wróci.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#119 Post autor: ff » 04 gru 2008, 20:54

Najbardziej mnie rozbroiło zdanie wypowiedzane z pogrzebową miną przez pana z KZK, że KZK GOP ma nagły wzrost wydatków, stanął w tym roku w obliczu zapaści, bo przewoźnicy autobusowi wypowiadają umowy, ich kierowcy chcą więcej zarabiać, bo przekonali się jak jest ich zawód ceniony w Europie, podrożało paliwo. No więc po co w takim razie likwidować tramwaj i wprowadzać kolejne autobusy (dobrze że ktoś zadał takie pytanie) :D Po to, żeby te żądania wyższych stawek sfinansować :/ Także widzimy wyraźnie jacy tam pracują ignoranci.

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#120 Post autor: as chorzów » 06 gru 2008, 22:36

Ostra parodia z kzk głąba się uśmiechnie i zatuszuje zapaść finansową dezorganizatora bo nowy budynek kosztuje remont a wyposażenie to dopiero to skąd brać kasę, na autka itp = NAGŁY WZROST WYDATKÓW a te urzędasy wcale tak mało nie zarabiają na powolnej śmierci naszej komunikacji tramwajowo autobusowej :cry:

- post poprawił luki
Ostatnio zmieniony 07 gru 2008, 12:42 przez as chorzów, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#121 Post autor: Marcin » 07 gru 2008, 01:04

as chorzów pisze:an powolnej smierci naszej komunikacji tramwajowo autobusowej :cry:
O autobusową się nie ma co martwić, przecież KZK tak uwielbia autobusy ;].

I na przyszłość pisz normalnie bo tego bez obrazy się nie da czytać.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#122 Post autor: rafalurbino18 » 10 gru 2008, 15:34


as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#123 Post autor: as chorzów » 10 gru 2008, 23:52

CO mają Gliwice do 12 !!! Po za tym z Bytkowa cza będzie z 200 metrów pędzić na przystanek czekać z 30 minut jak coś z pupa przyjedzie lub w 80 dni dookoła świata 110, 30, 0 przez Katowice by się w miarę szybko do Chorzowa dostać. PARODIA PARODI.
A rzeczniczka kzk głąba ostra parodia naszej komunikacji niedawno mówiła, że pasażerowie nie ucierpią. To ja mam pomysł gkw niech kolejkę uruchomi z Bytkowa pod aks centrum handlowe carrfour lub krzesełkową elke pod Stadion Ślaski - będzie szybko, lepiej, taniej i w lepszym towarzystwie, a ludzie obecnemu prezydentowi tego nie zapomną i w stosownym czasie urzędasom przypomną o tym jak ludziom ulepszają - po za tym jak to tak dalej będzie wyglądać to ludzie podziękują za długie stanie stanie na przystankach i se własnymi środkami lokomocji jeździć będą a wtedy kzk dopiero zaliczy zapas finansowy.

- post poprawiony, luki
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, 01:06 przez as chorzów, łącznie zmieniany 2 razy.

poznańczyk
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2008, 17:57
Lokalizacja: Poznań

#124 Post autor: poznańczyk » 16 gru 2008, 17:17

Czyli dobrze rozumiem, że linia 12 ulega likwidacji w Nowy Rok? Szkoda, że będąc w GOPie nie udało mi się nią przejechać... Czy jeszcze jakieś likwidacje są już u Was przesądzone?

Awatar użytkownika
dombia
Posty: 326
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:22
Kontakt:

#125 Post autor: dombia » 23 gru 2008, 16:28

Prezent na Święta w wydaniu KZK (info prasowa).

12-kę zastąpi 663.

12-ka, jedna z najstarszych linii tramwajowych na Śląsku, łącząca Chorzów z Siemianowicami kończy swoją działalność. Powodem jej likwidacji są względy ekonomiczne. Pasażerowie nie musza się jednak martwić – dzięki zwiększeniu liczby kursów na linii autobusowej nr 663, która kursuje po podobnej trasie, na pewno spokojnie dojadą do celu.

Linia tramwajowa T12 (trasa: Siemianowice Śląskie – Katowice – Chorzów) w znacznej części kursowała po 1 torze i obsługiwana była taborem jednowagonowym. Linia ta charakteryzuje się małym, w porównaniu do innych linii tramwajowych, zainteresowaniem pasażerów, co przedkłada się na jeden z najwyższych w KZK GOP kosztów komunikacji w przeliczeniu na jednego pasażera i bardzo wysoki koszt dopłaty gmin do wykonywanych usług komunikacyjnych. Zakładając, że linia ta wymaga remontów i inwestycji, koszt jej funkcjonowania ulegałby dalszemu znacznemu wzrostowi. Dlatego tez władze KZK GOP podjęły decyzję o jej likwidacji.

Optymalizacja przewozów i dbałość środki publiczne wydawane na komunikację miejską, to zasadnicze aspekty działalności KZK GOP, dlatego sieć linii autobusowych i tramwajowych jest weryfikowana tak pod kątem zainteresowania pasażerów, jak i dochodowości. Tam, gdzie bardziej popularny i opłacalny jest tramwaj, KZK GOP rezygnuje z autobusów (stąd np. skrócenie autobusowej linii nr 280 Bytom-Zabrze, która na odcinku Zabrze-Bytom przegrała z tramwajem linii nr 5), tam, gdzie na dublujących się odcinkach tras pasażerowie chętniej korzystają z autobusów, pozostawia się komunikację autobusową, ograniczając komunikację tramwajową. Tak tez było w przypadku 12-ki.

Od 1 grudnia 2009 r. jej pasażerów przejmą linie autobusowe kursujące po podobnych trasach. Kursów przybędzie na linii nr 663., tak, że jej częstotliwość wzrośnie do 15 minut w dni robocze (w szczycie komunikacyjnym) i co 30 minut w soboty oraz co 60 minut w niedziele i święta. W dodatku będzie ona obsługiwana taborem przegubowym, tak w dni robocze, jak i w soboty.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#126 Post autor: Marcin » 23 gru 2008, 16:31

dombia pisze:Od 1 grudnia 2009 r
A nie przypadkiem od 1 stycznia ? :? .

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#127 Post autor: luki » 23 gru 2008, 16:33

12-ka, jedna z najstarszych linii tramwajowych na Śląsku, łącząca Chorzów z Siemianowicami kończy swoją działalność.
Pogratulować... :evil:
w znacznej części kursowała po 1 torze i obsługiwana była taborem jednowagonowym.
No proszę, już piszą o niej w czasie przeszłym. :evil:
dzięki zwiększeniu liczby kursów na linii autobusowej nr 663, która kursuje po podobnej trasie, na pewno spokojnie dojadą do celu.
Ta, już to widzę :bredzisz:
Optymalizacja przewozów i dbałość środki publiczne wydawane na komunikację miejską, to zasadnicze aspekty działalności KZK GOP, dlatego sieć linii autobusowych i tramwajowych jest weryfikowana tak pod kątem zainteresowania pasażerów, jak i dochodowości.
Jakby było brane pod uwagę zainteresowanie pasażerów to 25 kursowało by do dziś i nie musieli byśmy żegnać 12-tki.

Skandal jednym słowem :!:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#128 Post autor: DW » 23 gru 2008, 17:22

Od 1 grudnia 2009 r. jej pasażerów przejmą linie autobusowe kursujące po podobnych trasach. Kursów przybędzie na linii nr 663., tak, że jej częstotliwość wzrośnie do 15 minut w dni robocze (w szczycie komunikacyjnym) i co 30 minut w soboty oraz co 60 minut w niedziele i święta. W dodatku będzie ona obsługiwana taborem przegubowym, tak w dni robocze, jak i w soboty.
Może dopiero od grudnia 2009 zwiększą częstotliwość na 663? ;) Znając KZK GOP to możliwe :P

Analizując zmiany to zamiast tramwaju kursującego w dni robocze głównie co 14 minut i autobusu co 1 lub 0,5 godziny będą mieć tylko autobus co 15 min. i w dodatku tylko w szczycie (!)
Natomiast w dni wolne zamiast tramwaju co 28 minut i autobusu co godzinę (soboty) / 2 godziny (niedziele i święta) będzie tylko autobus co 30 min. w soboty (i to pewnie tylko rano) i co 60 min. w niedziele (czyli 2 razy rzadziej niż jak za czasów 12-stki :!: )
Pominąłem kursowanie innych linii autobusowych, które po zwiększeniu częstotliwości na 663 zostaną pewnie ograniczone...

butthead
Posty: 84
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:11
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#129 Post autor: butthead » 23 gru 2008, 17:26

DW pisze:Analizując zmiany (...)
Póki co nie ma co analizować ;) Założenia na rozkład dla autobusu są zupełnie inne od tych opowieści w przedwcześnie wypuszczonej informacji prasowej.
A na innych liniach (tzn. 664/5? bo nic więcej tam nie ma) już nie ma przecież czego ograniczać, można co najwyżej zupełnie zlikwidować.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#130 Post autor: rafalurbino18 » 23 gru 2008, 17:28

Ten rozkład w niedzielę jest fatalny. Niech się KZK GOP z taką linią wypcha. Nie dość, że będzie jeździł krótki autobus (w dni robocze i soboty przynajmniej przegubowy...) to jeszcze zamiast prosto do centrum Siemianowic będzie jechał przez jakieś Michałkowice. Lepsza byłaby nowa linia jednak wiadomo jak było z 25...

Mbas94
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#131 Post autor: Mbas94 » 23 gru 2008, 18:29

A z os tuwima do Chorzowa taksówką :P
Częstotliwość nieograniczona i kzk gop nic do tego nie ma...

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#132 Post autor: luki » 23 gru 2008, 20:10

Mbas94 pisze:A z os tuwima do Chorzowa taksówką :P
Częstotliwość nieograniczona i kzk gop nic do tego nie ma...
Taniej rowerem.
Niech Kopel tylko drogę rowerową wybuduje, będzie z resztą na to miejsca, a te jego "dwa dodatkowe autobusy"* to kzk sobie ciachnie przy byle okazji, i problem z głowy.

* - nie ma się to dosłownie odnosić od tego co będzie w zamian za 12. Raczej do wypowiedzi Pana K.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#133 Post autor: as chorzów » 23 gru 2008, 21:35

taxi stoi pod urzędem miasta Chorzów srebrny perzot 407 chyba sh 00001 to cza ją na darmową taxi, za linie 12 dla pasażerów przerobić bo urzędasom na co takie auto to dopiero marnotrawstwo pieniędzy na tych nieudolnych d......... imbecyli, nasi rządowcy to c...., totalne wszystko zniszczyć, sprzedać - bo po co ludzie majom mieć coś - i na co tu płacić podatki na debile co nic nie umieją, bo nic pod włosami nie mają dnnnnnnnooo

- post poprawiony i cenzurowany, na podstawie regulaminu uznałem, że zawierał on słowa obraźliwe - kierunkowane
- luki
Ostatnio zmieniony 23 gru 2008, 22:02 przez as chorzów, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#134 Post autor: luki » 23 gru 2008, 22:04

as chorzów pisze:taxi stoi pod urzędem miasta Chorzów srebrny perzot 407 chyba sh 00001 to cza ją na darmową taxi, za linie 12 dla pasażerów przerobić
Nikt nie będzie chyba tak dobry i nie da taksówki za darmo. A żeby przewieść wszystkich pasażerów to trzeba by takich kilkadziesiąt.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

JoHoNuS
Posty: 121
Rejestracja: 11 gru 2006, 10:26

#135 Post autor: JoHoNuS » 29 gru 2008, 08:22

Dobra, za pół roku takt 663 potną o połowę, za rok się ją przetrasuje i będzie spokój. A ciemnemu ludowi wmówi się że mają cacy transport.:twisted:

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#136 Post autor: Peter » 29 gru 2008, 23:35

Nie ma chyba żadnej wątpliwości, że likwidacja 12 jest przede wszystkim krokiem maksymalnie chamskim w stosunku do pasażerów i niszczy się również kawał śląskiej historii... Hańba po prostu!
Mam nadzieję, że nazwiska likwidatorów będą pamiętane przez wiele lat a czyny rozliczone.
*SDIP (U.N.O.)

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#137 Post autor: as chorzów » 30 gru 2008, 11:50

No właśnie los zatramwaju 25 pocięty skrócony i teraz dno totalne i brak autobusu i tramwaju, wczoraj podjechałem 663 zdechły szrot jelcz m11 nr 41 dnoooo, a 12 naładowane więcej niż w 600setach, po za tym co z kawałkiem Bytków - Alfred - piechtobus to kzk głąb za buty musi zwracać ostra parodia komunikacji powie ze musimy optymalizować kursy :lol:

- post poprawiony
- luki
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 12:50 przez as chorzów, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#138 Post autor: Penny » 30 gru 2008, 17:41

as chorzów pisze:(...)z kawałkiem Bytków - Alfred - piechtobus to kzk głąb za buty musi zwracać ostra parodia komunikacji (...)
Kozaczki Zamiast Komunikacji Genialnym Odpowiednikiem Przewozu :)

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#139 Post autor: hanys76 » 30 gru 2008, 20:59


ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#140 Post autor: ff » 30 gru 2008, 21:43

hanys76 pisze:Ostatni kurs
http://www.tvs.pl/informacje/7445/
Bardzo to smutne, naprawdę, ale za odważną treść należy się ogromna pochwała. TVP Katowice natomiast drugi dzień z rzędu przygotowała reportaż z materiałów prasowych KZK GOP o przejęciu TŚ przez gminy i jakie to teraz wszystko będzie piękne.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#141 Post autor: Peter » 30 gru 2008, 21:47

W latach 80' dość regularnie jeździłem stodwójkami na linii 12 do babci i dziadka... To bardzo boli, że wytną mi kolejną rzecz z dzieciństwa. :cry:
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#142 Post autor: Boguś » 30 gru 2008, 22:01

Musimy też czasem dokonywać takich trudnych decyzji, jak likwidacja niektórych linii, które nie są tak dochodowe, które tworzą duże koszty. Tak jest w przypadku "dwunastki" - wyjaśnia Alodia Ostroch, rzecznik prasowy KZK GOP.
A takie 663 jest bardziej dochodowe niż T12. Niech KZK skończy już wciskać te kity, bo to już staje się nudne. Mają ludzi za idiotów, czy co.

Dziwne, że dwunastki jeżdżą pełne i nie są dochodowe. Natomiast 663 puste i dochodowe.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#143 Post autor: Marcin » 31 gru 2008, 13:18

Marcin Nowak,
MMSilesia, 30.12.2008 r.

Na nic zdały się protesty i petycje. Od 1 stycznia na tory nie wyjedzie tramwaj linii 12. KZK GOP straci kolejne wydatki a mieszkańcy Chorzowa i Siemianowic - połączenie między tymi miastami.

Decyzja o zamknięciu nierentownej według KZK GOP linii zapadła już jesienią Władze spółki były nieugięte.
- Obserwujemy systematyczny odpływ pasażerów stąd decyzja jest już nieodwołalna. Linia nr w takim kształcie przestaje istnieć. - mówił Krzysztof Drewniok – Naczelnik wydziału planowania w KZK GOP.

- Ludzie wolą kupić samochód za kilka tysięcy złotych, niż czekać na przystanku. Koszty idą w górę, wyższe są też stawki, które płacimy przewoźnikom, na skutek czego musimy odchudzić cały system komunikacji - wyjaśnia MM Silesii Katarzyna Migdoł-Rogóż z biura prasowego KZK GOP.

Tym samym transportu pozbawionych zostało 4 tysiace pasażerów, którzy codziennie kursują pomiędzy Siemianowicami a Chorzowem. Wśród nich jest Joanna Zielińska, uczennica II LO w Chorzowie, mieszkanka Siemianowic.

- Ciężko nam sobie wyobrazić przestawienie się na autobusy. Dotychczas transport trwał w miarę krótko i szybko, nie trzeba było zbytnio marznąć na przystankach. Jeżdzę tak to szkoły już 5 lat. Oprócz mnie jest kilkanaście takich osób - twierdzi Asia.

Z likwidacji 12 cieszą się również władze Chorzowa. Według urzędników zaoszczędzony zostanie nawet milion zł. Czy zdanie władz podzielają również sami mieszkańcy?

Pasażerów doskonale rozumie Jakub Halor, ekonomista transportu z Akademii Ekonomicznej. Nie może się pogodzić, że linia, która ma 110 lat znika "ot tak".
- Ręcę opadają, gy widzi się jak publiczny przewoźnik odbiera jedyny środek transportu tym ludziom. Zostali zimą dosłownie "na lodzie". To ignorancja - irytuje się.

Z obliczeń Halora wynika, że linia sama na siebie zarabia, a konkretnie na ekploatację tego odcinka. - To średnio 30 osób na kurs. Dlatego wciąż nie rozumiem, dlaczego KZK GOP nie pokaże czarno na białym w przejrzysty sposób dlaczego akurat ta linia jest nierentowna i musi być zlikwidowana?
Najbardziej podoba mi się tekst
- Obserwujemy systematyczny odpływ pasażerów
To może zróbcie coś w kierunku poprawy sytuacji a nie wycinajcie kolejne linie kosztem autobusu którego częstotliwość i tak prędzej czy później zostanie pocięta.Mam tylko nadzieje że ludzie pokażą swoją wdzięczność panu Koplowi w przyszłych wyborach.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#144 Post autor: ff » 31 gru 2008, 15:29

A ja dziś się przejechałem 12-tką tam i z powrotem jako pożegnalna podróż. Widać, że kilka innych osób w tym samym poztsanowiła zrobić to co ja. Na trasie widać jak ludzie robią często zdjęcia, filmuja kamerą.

Na poc. 122 wagon 329. Można powiedzieć, że jest w nim historia w pigułce - kiedyś stały przydział, z wagonem 328 (najdłuższy jaki się tu utrzymał), przerobiony na solówkę w ramach polityki KZK GOP zwiększania częstotliwości kosztem składów, będący przez kilka lat w Chorzowie, którego zajezdnia przez kilka lat obsługiwała tę linię czy w końcu z powrotem w Katowicach, bo linia wróciła też do Katowic.

Na poc. 121 znak ostatnich czasów - 277, czyli stały krakus.

Wagon 329 po 14:00 od Chorzowa do Starego pełny, do Alfredu kilka osób stało, do Sieminowic zajęte wszystkie miejsca siedzące. Podobnie w powrotną stronę.

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#145 Post autor: as chorzów » 31 gru 2008, 16:31

Jutro też będzie jeździć 12, są obsady na jutro na dwie 12 ,widziałem na Alfredzie. Większość nawet nie wie ze 12 ma przestać jeździć - i ludzie są wściekli nie dziwię się wcale najgłupsze urzędasy to tylko u nas....

- post poprawiony
- luki
Ostatnio zmieniony 31 gru 2008, 17:40 przez as chorzów, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#146 Post autor: Penny » 31 gru 2008, 16:42

as chorzów pisze:jutro tesz bedzie jezdzic 12 som obsady na jutro na dwie 12 ,widziałem na alfredzie.wiekszosc nawet niewie ze 12 ma przestac jezdzic -i ludzie som wsiekli niedziwie sie wcale nagłupsze urzedady to tylko unas....
Jutro = 1 stycznia 2009? Pytam dla pewności, bo oczom nie wierzę, a pić jeszcze nie piłem dzisiaj :D

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#147 Post autor: memphis » 31 gru 2008, 16:49

Nie będzie jeździć, podpisano umowę, więc i nowe rozkłady wchodzą w życie.

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#148 Post autor: as chorzów » 31 gru 2008, 17:06

Sobie podjedz na Alfred i spytaj regulatora na jutro są dwie 12, 3 zmiany na każdą.

- post poprawiony
- luki
Ostatnio zmieniony 31 gru 2008, 17:41 przez as chorzów, łącznie zmieniany 1 raz.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#149 Post autor: memphis » 31 gru 2008, 17:09

as chorzów pisze:se podjedz na alfred i spytaj regulatora na jutro som dwie 12 3zmiany na kazdom
Plan służb to jest na kilka dni naprzód zrobiony, ale to nic nie znaczy.

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#150 Post autor: as chorzów » 31 gru 2008, 17:22

oby nie i szybciej się ludzie wkurzą możne cusik z tego bydzie na dobre

- post poprawiony
- luki
Ostatnio zmieniony 31 gru 2008, 17:41 przez as chorzów, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości