Załoba

Ogłoszenia i komunikaty administracji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Filip_777
Posty: 348
Rejestracja: 11 lis 2006, 11:50
Lokalizacja: Bytom

Załoba

#1 Post autor: Filip_777 » 23 lis 2006, 08:18

Tragedia w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej pochłonęła 23 ofiary. Przed 6.30 ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z zaginionych górników.
Rzecznik kompanii węglowej Zbigniew Madej powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej że wszystkie odnalezione ciała są badane przez lekarza natychmiast, jeszcze pod ziemią. Dodał że wydobywanie ciał na powierzchnię jest operacją skomplikowaną i może potrwać jeszcze kilka godzin. Rzecznik podkreślił że mimo niezwykle trudnych warunków prowadzenia akcji, ratownikom nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pracownicy kopalni, którzy przyszli dziś na poranną zmianę, byli bardzo przygnębieni. Twierdzą, że od początku zdawali sobie sprawę z niewielkich szans przeżycia pod ziemią po wybuchu metanu. Przed kopalnią płoną dziesiątki zniczy od rodzin i osób, którzy chcą złożyć hołd zmarłym górnikom.

Wśród 23 osób, które znalazły się w rejonie eksplozji, 15 nie było górnikami, ale pracownikami specjalistycznej firmy, której kopalnia zleciła prace na głębokości ponad tysiąca metrów. Szef firmy Mard Marian Długosz zapewnił, że wszyscy mieli kwalifikacje i przeszli odpowiednie szkolenia. Pracownicy takich firm nie mogą liczyć na odszkodowania równe wypłatom dla górników. Przysługuje im tylko normalne odszkodowanie z ZUS. Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział jednak przedwczoraj, że specjalna pomoc ze strony rządu obejmie również rodziny osób, które nie mają przywilejów górniczych. Rząd i prezydent postanowili udzielić pomocy finansowej rodzinom ofiar katastrofy w kopalni.

Śledztwo w sprawie wypadku w kopalni prowadzi gliwicka Prokuratura Okręgowa z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Szef gliwickiej prokuratury Robert Hernand poinformował, że zgromadzono już materiały dowodowe, przesłuchiwani są świadkowie i podejmowane są czynności, dotyczące identyfikacji ciał wydobytych na powierzchnię. Szef prokuratury dodał, że rodziny ofiar zostały poinformowane o szczegółach, dotyczących śledztwa.

Prezydent Rudy Śląskiej ogłosił w mieście tygodniową żałobę. Bedzie ona obowiązywać do północy w środę, 29 listopada. Prezydent Andrzej Stania odwołał miejskie imprezy o charakterze rozrywkowym, solidaryzując się - jak podkreślił - "z rodzinami poszkodowanych górników i całą Rodziną Górniczą". Zaapelował jednocześnie do organizatorów wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym o ich ograniczenie bądź odwołanie.

www.onet.pl


Ogłaszam iż żałoba na forum będzie trwała tydzień czyli do 30 listopada godziny 0:00.

Składajcie kondolencje (czyli piszczie to w tym temacie jako zwykły post).

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2 Post autor: luki » 23 lis 2006, 12:09

To straszna tragedia, do ostatnich chwil miałem nadzieję że znajdą jeszcze kogoś żywego.
Brak mi już słów...
Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.

['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] [']
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

rzelfix
Posty: 829
Rejestracja: 11 lis 2006, 23:18
Lokalizacja: GOP

#3 Post autor: rzelfix » 23 lis 2006, 15:03

Szkoda! Naprawdę wielka szkoda, żal i smutek! Niech Bóg ma ich w swojej opiece...

[*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4 Post autor: Peter » 23 lis 2006, 19:24

Bardzo mi jest przykro. Od dwóch dni chodzę dość mocno przybity. Nie mogę przestać o tym myśleć. Łączę się w bólu i smutku z rodzinami nieżyjących górników...

Pamiętajmy również o tych, którzy niewinni zginęli w hali MTK :(

<'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'> <'>
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
dombia
Posty: 326
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:22
Kontakt:

#5 Post autor: dombia » 23 lis 2006, 19:42

Ja już nie mam siły myśleć o tym :(
Nadal nie potrafie sobie wyobrazić że tyle istot znikło spowodu czyjegoś nie dopatrzenia... :(

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#6 Post autor: Boguś » 23 lis 2006, 22:08

Łączę się w bólu z rodzinami górników, którzy zginęli na Halembie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości