Rewolucja we Wrocławskich tramwajach.

Tutaj piszemy o organizacji ruchu i taborze.
Wiadomość
Autor
hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

Rewolucja we Wrocławskich tramwajach.

#1 Post autor: hanys76 » 28 lut 2008, 21:45

Rozpoczyna się rewolucja, na wrocławskich ulicach. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na pierwszy odcinek nowej linii tramwajowej, która ma kursować jak metro
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,87947,4970571.html
Zapowiada się interesująco :)

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2 Post autor: Peter » 29 lut 2008, 21:26

U nas nie umieją niestety wykorzystać faktu, że mamy już w większości wydzielone torowiska. Snucie planów, z których nic na razie nie wynika. :/
A Wrocławiowi tylko pogratulować.
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 743
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:52
Lokalizacja: Będzin/Mierzęcice

#3 Post autor: Kuba » 06 maja 2008, 21:30

Wrocław ah ten Wrocław.
Byłem tam przez dwa dni i sobie pojeździłem ich zmodernizowanymi stopiątakami z trojgiem drzwi a nie czworgiem jak u nas. Ich tramwaje chodzą całkiem inaczej niż "nasze" trzeszczą na zakrętach itd. Ale drzwi to sie cichuteńko otwierają. I nie do środa tylko na zewnątrz. Tak jak w autokarach... Mają tam przegubowego ... 5 przegubów... z zewnątrz z daleka robi wrażenie ale z bliska to nie jest już taki cacy... Ma strasznie szeroką "du*ę". Motorniczy siedzi wysoko bardzo. W środku nawet nawet. Dużo miejsc... W dwóch miejscach albo i w trzech siedzenia umieszone tak jak w metrze czyli bokiem w kierunku jazdy a na końcu wielkaaaa kanapa ;D i to fajne... Ale na "zadek" patrzeć nie mogłem. Ich torowiska... Większość umieszczona w jezdni. I szumi... Nie jestem przyzwyczajony. I te niewygodne tapicerowane siedzenia. Fuj. Wole śląskie plastiki. O wiele wygodniejsze. Śląskie 105 maja ten klimat.. Torowiska są popękane i to jest to. Jest ten hałas. To jest fajne. A tam szum. Dodatkowo jeszcze zdziwiły mnie wrocławskie zwrotnice.. Tzn. rozjazd jest umieszczony gdzieś 10-15 metrów przed skrętem jednego z torów... Nie wiem czemu tak... I te kawałki torów w ulicach do rynku ;D Bomba.

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc tutaj. Jak coś to proszę o przeniesienie.
"Idę do roboty na zajezdnię, będę zmieniał opony w tramwajach!"
http://mierzecice.myminicity.com/

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4 Post autor: Peter » 07 maja 2008, 00:21

Muszę znowu Wrocław odwiedzić. :twisted:
Ostatnio tam byłem jak już wspominałem jeszcze w zeszłym wieku w 1999r. i malutko było wówczas modernizacji trójdrzwiowych, bo o kartoflach to nikt wtedy jeszcze nie myślał. ;)
Wcześniej byłem w 1993r. odwiedzając Panoramę Racławicką. Również kojarzę wrocławskie tramwaje z tego okresu no i ... bary mleczne. Dość ponure wówczas to było miasto. :-P
Ja też się dziwię co właściwie jest takiego super w tapicerowanych siedzeniach. Przecież te stare "profilki" w stopiątkach nie są złe. Przynajmniej nie "magazynują" brudu. Nigdy mnie plecy nie bolą, nawet jak jadę powyżej 1h tramwajem siedząc. :mruga:
Nasza sieć ma klimat to prawda i mam nadzieję, że nasze samorządy docenią wreszcie fakt, że mamy większość torowisk wydzielonych. Przecież chyba po to przejmowali akcje TŚ żeby w nie inwestować ...
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 743
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:52
Lokalizacja: Będzin/Mierzęcice

#5 Post autor: Kuba » 07 maja 2008, 04:26

Zdjęcie lekko podrasowane wrocławskiej 102Na
Obrazek

oraz trójdrzwiowej stopiątki ;).
Obrazek

Zapomniałem dodać, że tam jeżdżą same składy albo długie przegubowce. Solówek nie ma.
"Idę do roboty na zajezdnię, będę zmieniał opony w tramwajach!"
http://mierzecice.myminicity.com/

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#6 Post autor: R_G » 07 maja 2008, 15:19

A wrocławski Klub Miłośników Komunikacji Zbiorowej w nocy z 6 na 7 września'08 z okazji 5. rocznicy likwidacji linii nocnych organizuje nocny przejazd tramwajami typu N, 102Na oraz 105N
Kontakt: www.kmkz.wroclaw.pl
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

wankenobi
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2011, 03:36
Lokalizacja: Wrocław

#7 Post autor: wankenobi » 05 paź 2011, 04:27

dla fetyszystów Konstali mam tu taką o to fotkę po modernizacji

Obrazek

+
tak to wygląda w ruchu

a tu nowe mija się ze starym

Konstal/Protram 105Na (MPK 105NWr) to oznaczenie stosowane dla wyremontowanych przez firmę Protram tramwajów typu Konstal 105Na. Częsci składów jeżdżące jako doczepy nazywają się Konstal/Protram 105NaD.

W stosunku do 105N zmodernizowano wnętrze wagonu, wymieniono drzwi na odskokowo-wychylne, pantograf na połówkowy, a w drugi wagon został przebudowany na doczepę czynną.Te zmiany znacznie poprawiły komfort podróżowania wagonami 105N.

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8 Post autor: KZKGaPowicz » 05 paź 2011, 15:35

Chciałbym, aby Protram wygrał przetarg na modernizację 75 naszych 105Na. Najbardziej podoba mi się modernizacja Protramu, no i fajne byłyby takie tyrystorki.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#9 Post autor: adam86 » 05 paź 2011, 18:03

Nie wiadomo czy będzie przetarg.
KZKGOP 1779

wankenobi
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2011, 03:36
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: wankenobi » 05 paź 2011, 19:37

zgadza się Protram we Wrocławiu to prawdziwy skarb, dzięki modernizacji tramwaje wyglądają całkiem dobrze

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#11 Post autor: Boguś » 05 paź 2011, 21:31

adam86 pisze:Nie wiadomo czy będzie przetarg.
Czyżby ZUR chciał robić modernizacje?

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#12 Post autor: KZKGaPowicz » 06 paź 2011, 12:13

Boguś pisze:
adam86 pisze:Nie wiadomo czy będzie przetarg.
Czyżby ZUR chciał robić modernizacje?
Albo adam86 ma na myśli, że kasa z UE przepadnie.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości