Krakowskie remonty 105Na

Tutaj piszemy o organizacji ruchu i taborze.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Krakowskie remonty 105Na

#1 Post autor: luki » 08 sty 2007, 13:00

Przeglądając stronę "psmkms" znalazłem informacje o remoncie składu #804+807 w Krakowie. Otóż w tym składzie zamontowano przyciski wzorowane na N8S, zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem pasażerów, podwójne siedzenia po lewej stronie, a w mechanizmie drzwiowym zamiast zwykłego oświetlenia halogen, na prawdę ładnie to wygląda, świetne remonty robią...
http://www.psmkms.krakow.pl/wiesci.htm#19
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2 Post autor: Peter » 08 sty 2007, 13:50

To są jedne z najładniejszych remontów w Polsce i to bez "zbulwiania" czy "zżelazkowywania". Ja uważam właśnie, że stopiątki powinny pozostawać w klasycznym kształcie po remontach. :mruga:
#807 został przerobiony chyba na NaD, bo on zdaje się przed remontem był typu 105Na. Mają za to manię malowania obręczy kół na biało w Krakowie. :D
Te - jak rozumiem - fotokomórki to chyba po raz pierwszy zastosowano w stopiątkach ?
Zlikwidowane są też klapy nad drzwiami. :mruga:
*SDIP (U.N.O.)

rzelfix
Posty: 829
Rejestracja: 11 lis 2006, 23:18
Lokalizacja: GOP

#3 Post autor: rzelfix » 08 sty 2007, 15:16

Pewnie dostał też wyłupki, no ale poza tym remont niczego sobie. Podobają mi się wózki, podobają mi się lampki, tylko mam małe zastrzeżenie do tych małych - takie trochę dziwne, nie wpadły mi w oko. Poza tym dla ożywienia wnętrza zastosowałbym jeszcze tylko żółte poręcze.
Ogólnie 5+ w skali do 6.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#4 Post autor: Boguś » 08 sty 2007, 19:02

Popieram pomysł przebudowy drugich wagonów na 105NaD. Mam taką nadzieję, że jak zaczną u nas modernizować składy to na wzór krakowski; no może poza czarno - białymi obręczami kół :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości