Katastrofa tramwajowa- Szczecin, 7.12.1967

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adasiek
Posty: 353
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: Gliwice

Katastrofa tramwajowa- Szczecin, 7.12.1967

#1 Post autor: adasiek » 18 maja 2007, 22:20

Nie wiedziałem gdzie o tym napisać, więc piszę tutaj. ;) ...
Czy macie jeszcze jakieś inne informacje o tym wypadku? Wiem, że minęło od niego prawie 40 lat, ale być może słyszeliście jakieś ciekawostki co do tego. Bądź co bądź, była to z pewnością jedna z większych katastrof tramwajowych w dziejach polskich tramwajów...

A oto link, gdzie możecie o tej katastrofie przeczytać..Mówiąc szczerze zaciekawiło mnie to.. :) -> http://www.swiatowy.org/bilety/1967/wyszaka.html

// Przeniesione do działu "Wydarzenia". ;-) (Peter)

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

Re: Katastrofa tramwajowa- Szczecin, 7.12.1967

#2 Post autor: ff » 18 maja 2007, 22:32

Polecam książkę "Cześć, giniemy!" Opisane są tam największe katatrofy w powojennej Polsce - kolejowe, morskie, budowlane, lotnicze, autobusowe i ta tramwajowa. Do prawie każdego jest załaczone zdjecie, Autorem ksiażki jest Jarosław Reszka. Zawiera szczegółowy opis każdego zdarzenia, przyczyny, relacje świadków i wnioski ze śledztw. M.in. na jej podstawie nakręcono "Czarny serial", który od czasu do czasu wraca na antenę TVP. Zapytaj w swojej bibliotece. Ja wypożyczyłem sobie z Biblioteki Śląskiej.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3 Post autor: Peter » 08 maja 2011, 21:44

Materiał filmowy dotyczący tej tragicznej katastrofy :arrow: Link 1/2 Link 2/2
*SDIP (U.N.O.)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości