Co się dzieje z Konstalami ?

Dyskusje o wagonach skasowanych i przeznaczonych do kasacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kardycho
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2016, 21:30
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Co się dzieje z Konstalami ?

#1 Post autor: Kardycho » 27 mar 2016, 20:55

Witam wszystkich od jakiegoś czasu nurtuje mnie troche pytań nwm może ktoś wie albo nie wie.

No dobra to:
1) Co się stało ze składami z pociągów z zajezdni w będzinie 105N i 105Na z lini 25 ?
2) Jeśli zezłomowali inne składy ze starych konstali itp (w będzinie) to czemu np. skład 665 został zmodernizowany a inne nie przecież to taniej wyszłoby niż kupowanie nowych pociągów.
3) Ma ktoś aktualny stan pociągów przypisanych do zajezdni w będzinie ?

Załączam zdj składu 665 i to nie są moje zdj to jest do punktu 2).

PS. Nie wiedziałem dokładnie gdzie dać temat więc dałem tutaj :/

Już po modernizacji

Obrazek

Przed modernizacją

Obrazek

I jeszcze jeden

Obrazek

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Co się dzieje z Konstalami ?

#2 Post autor: Penny » 27 mar 2016, 21:11

Kardycho pisze:1) Co się stało ze składami z pociągów z zajezdni w będzinie 105N i 105Na z lini 25 ?
Kursują na innych liniach. Wraz z likwidacją linii 25 nie zostały przecież zlikwidowane wagony, które tę linię zwykle obsługiwały.
Kardycho pisze:2) Jeśli zezłomowali inne składy ze starych konstali itp (w Będzinie) to czemu np. skład 665 został zmodernizowany a inne nie przecież to taniej wyszłoby niż kupowanie nowych pociągów.
Zwyczajnie liczba "starych" stopiątek była większa, niż liczba wagonów, które mogły zostać włączone w plan modernizacji. Modernizacja może jest tańsza, ale potrzeba także zwiększać liczbę dostępnego taboru.
Kardycho pisze:3) Ma ktoś aktualny stan pociągów przypisanych do zajezdni w Będzinie ?
http://www.forum.tramwaje.slask.pl/1772.htm#32940

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#3 Post autor: Boguś » 02 kwie 2016, 22:31

Penny pisze:
Kardycho pisze:1) Co się stało ze składami z pociągów z zajezdni w będzinie 105N i 105Na z lini 25 ?
Kursują na innych liniach. Wraz z likwidacją linii 25 nie zostały przecież zlikwidowane wagony, które tę linię zwykle obsługiwały.
Tzw. żelazne przydziały, czyli #511, #595 i #596 zostały już skasowanie. Pierwsze dwa stosunkowo niedawno, a #596 kilka lat temu się spalił.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości