Katowice Łączna - stare torowisko

Dyskusje na tematy odbiegające mniej lub bardziej od tematyki forum.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 456
Rejestracja: 10 sty 2010, 15:40
Lokalizacja: Budapest

Katowice Łączna - stare torowisko

#1 Post autor: Przemek » 27 lut 2013, 14:11

Między Słowianem a Łączną na wysokości ścieżki do dworca PKP w Zawodziu na światło dzienne wyszło jakieś stare torowisko, które musiało przecinać ul. 1 Maja. Ktoś ma pomysł, dokąd szły te tory i kiedy je zlikwidowano?
Załączniki
IMAG0120.jpg
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 14:47 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 409
Rejestracja: 03 gru 2010, 21:14
Lokalizacja: Będzin

Re: Łączna.

#2 Post autor: Iwo » 27 lut 2013, 14:36

Przemek pisze:Między Słowianem a Łączną na wysokości ścieżki do dworca PKP w Zawodziu na światło dzienne wyszło jakieś stare torowisko, które musiało przecinać ul. 1 Maja. Ktoś ma pomysł, dokąd szły te tory i kiedy je zlikwidowano?
Ślad po dawnym torowisku kolejowym od Katowice Zawodzie do Katowice Dąbrówka Mała.
Publikuję tylko informacje nie stanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa.(Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 ze zm. ) Wypowiedzi prezentowane na tym forum są moimi prywatnymi opiniami i nie są oficjalnym stanowiskiem spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Slim
Posty: 191
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:42
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: Slim » 27 lut 2013, 19:14

Kiedyś mniej więcej w tym rejonie była pętla tramwajowa. W tych chaszczach prowadzących w stronę dworca nawet parę lat temu było widać szyny.

Awatar użytkownika
jdubowski
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2014, 21:08
Lokalizacja: Bytom

#4 Post autor: jdubowski » 23 lis 2014, 08:16

Slim pisze:Kiedyś mniej więcej w tym rejonie była pętla tramwajowa. W tych chaszczach prowadzących w stronę dworca nawet parę lat temu było widać szyny.
Pętla była w miejscu obecnego budynku 1-go Maja 122-126, wszystkie tory poza jezdnią zostały zlikwidowane, jeśli coś się z tej pętli zachowało, to może dojazdy w nawierzchni ulicy.
Szyny w krzakach to zapewne przedłużenie łącznicy widocznej na zdjęciu (Zawodzie - Dąbrówka M.).

Awatar użytkownika
polaque
Posty: 268
Rejestracja: 09 maja 2014, 23:43
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#5 Post autor: polaque » 23 lis 2014, 11:14

Nie jestem ekspertem, ale nie chodzi Wam o ten fragment, który obok zaznaczyłem na czerwono?
To jest wg map kolejowych albo fragment wąskotorówki do Szopienic i Gisza (nazwa przystanku), albo tak, jak mówicie, łącznik normalnotorowy.
Załączniki
Mapa kolejowa.png

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#6 Post autor: Penny » 23 lis 2014, 11:36

polaque pisze:Nie jestem ekspertem, ale nie chodzi Wam o ten fragment, który obok zaznaczyłem na czerwono?
To jest wg map kolejowych albo fragment wąskotorówki do Szopienic i Gisza (nazwa przystanku), albo tak, jak mówicie, łącznik normalnotorowy.
Torowisko było widoczne podczas remontu torowiska na Zawodziu. Miało ono rozstaw normalny, tj. 1435 mm.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości