Przebudowa pętli Chebzie

O bieżących inwestycjach w "żelazne drogi".
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

Przebudowa pętli Chebzie

#1 Post autor: KZKGaPowicz » 13 paź 2014, 13:34

Z informacji, które uzyskałem, w najbliższym czasie planuje się przebudowę pętli w Chebziu. W chwili obecnej nie znam szczegółów. Jednakże widząc, jak zaciekła jest dyskusja o CP w Chorzowie (zresztą musztarda po obiedzie), chciałbym, abyście zamieszczali tutaj swoje koncepcje.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

misza
Posty: 114
Rejestracja: 05 lis 2009, 23:32
Lokalizacja: Ruda1

#2 Post autor: misza » 13 paź 2014, 21:31

Zrobiłem na szybko szkic śrubokrętem, jak to widzę.

Ogólne założenia:

1. Każdy początek kursu jest na skraju pętli (tramwaj nie musi przebijać się 5 min. przez pętlę).
2. Koniec z cofaniem na tor postojowy.
3. Powstaje tor na rezerwy czy odstawienie defektów.
4. Sygnalizacja ręczna Dworcowa - Urząd Skarbowy: Jedna skrzynka zostaje na Dworcowej - tramwaje jadące do pętli obsługują ją, zwalniając tor. W kierunku Urzędu Skarbowego skrzynka jest na pętli przy przystanku początkowym - koniec kiszenia na Dworcowej!
Załączniki
bez tytułu 7.jpg

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Re: Przebudowa pętli Chebzie

#3 Post autor: Boguś » 13 paź 2014, 23:25

KZKGaPowicz pisze:Z informacji, które uzyskałem, w najbliższym czasie planuje się przebudowę pętli w Chebziu. W chwili obecnej nie znam szczegółów. Jednakże widząc, jak zaciekła jest dyskusja o CP w Chorzowie (zresztą musztarda po obiedzie), chciałbym, abyście zamieszczali tutaj swoje koncepcje.
Niestety u nas przebudowa przeważnie oznacza odtworzenie stanu obecnego. Prawda jest taka, że tą pętlę należy zaorać i wybudować od nowa w zupełnie innym układzie torowym.

kolejorz.
Posty: 148
Rejestracja: 04 wrz 2013, 18:37
Lokalizacja: GOP

#4 Post autor: kolejorz. » 14 paź 2014, 15:44

Ja to bym widział mniej więcej tak:
http://i.imgur.com/u3M5tAi.jpg

Wybudowałbym drugi tor od strony ul. Niedurnego tak, aby 9 nie musiała się przetelepywać przez pętlę, a miała swoje osobne tory, a dzięki temu właściwa pętla byłaby trochę obok na wschód.
Przeniósłbym przystanki 1 i 18 koło 11 i 17 tak, aby skoncentrować je w jednym miejscu, najlepiej bym je widział dla wszystkich linii jak najbliżej przystanku Chebzie Rondo, ale nie udało mi się nic konkretnego wymyślić.
Od strony wschodniej dodałbym jeszcze trzeci tor - awaryjny. Dla wszystkich linii pozostaje możliwość zawracania, w tym dla 9, jeśli kończyłaby na pętli.
Pozostawiłbym drugi tor przy punkcie kontrolerskim na wypadek, gdyby w przyszłości 18 jeździłaby w kierunku Nowego Bytomia.

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

#5 Post autor: elot360 » 14 paź 2014, 16:37

kolejorz. pisze:Ja to bym widział mniej więcej tak:
http://i.imgur.com/u3M5tAi.jpg

Wybudowałbym drugi tor od strony ul. Niedurnego tak, aby 9 nie musiała się przetelepywać przez pętlę, a miała swoje osobne tory, a dzięki temu właściwa pętla byłaby trochę obok na wschód.
Przeniósłbym przystanki 1 i 18 koło 11 i 17 tak, aby skoncentrować je w jednym miejscu, najlepiej bym je widział dla wszystkich linii jak najbliżej przystanku Chebzie Rondo, ale nie udało mi się nic konkretnego wymyślić.
Od strony wschodniej dodałbym jeszcze trzeci tor - awaryjny. Dla wszystkich linii pozostaje możliwość zawracania, w tym dla 9, jeśli kończyłaby na pętli.
Pozostawiłbym drugi tor przy punkcie kontrolerskim na wypadek, gdyby w przyszłości 18 jeździłaby w kierunku Nowego Bytomia.
Zauważyłem, że Twój projekt, obejmuje chyba 2 tory w stronę Nowego Bytomia, a chyba jeszcze nie wiadomo, czy remont Chebzia obejmowałby także dobudowy drugiego toru w tamtym kierunku...
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

kolejorz.
Posty: 148
Rejestracja: 04 wrz 2013, 18:37
Lokalizacja: GOP

#6 Post autor: kolejorz. » 14 paź 2014, 16:54

Pewnie na razie jeszcze nic konkretnego nie zakłada, a ja sobie przyjąłem bardziej przyjemną wizję z wykorzystaniem pozostawionego miejsca pod drugi tor na wiadukcie nad DTŚ. ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości