Pytanie Tramwaje Śląskie R-2

Wszystko o sprawach technicznych dotyczących tramwajów i infrastruktury.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Czarek
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2018, 06:56
Lokalizacja: Silesia

Pytanie Tramwaje Śląskie R-2

#1 Post autor: Czarek » 04 mar 2018, 12:28

Chodzi mi konkretnie o możliwość "podkręcenia" ogrzewania w Moderusie.
Niestety, w te mrozy jest bardzo zimno, a możliwość wejścia przez Enik-e w tryb "nagrzewnice" jest domyślnie zablokowany.
Da się wejść tylko w Falowniki i w dziennik zdarzeń.
Czy jest jakiś domyślny kod, czy są one poprzestawiane?
jest tam możliwosc wpisania aż 9 cyfr....
:mryellow:

pycio1400
Posty: 569
Rejestracja: 19 sie 2011, 17:15
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Pytanie Tramwaje Śląskie R-2

#2 Post autor: pycio1400 » 05 mar 2018, 02:04

Czarek pisze:Chodzi mi konkretnie o możliwość "podkręcenia" ogrzewania w Moderusie.
Niestety, w te mrozy jest bardzo zimno, a możliwość wejścia przez Enik-e w tryb "nagrzewnice" jest domyślnie zablokowany.
Da się wejść tylko w Falowniki i w dziennik zdarzeń.
Czy jest jakiś domyślny kod, czy są one poprzestawiane?
jest tam możliwosc wpisania aż 9 cyfr....
:mryellow:
Kod zna tylko wozownia, wszelkie wykryte próby manipulacji w ustawieniach może się źle skończyć...
Obsady pociągów wieczornych/nocnych najczęściej podaję przed wyjazdem tych pociągów, lecz mam 100% pewność, że dany wagon wyjedzie na danym pociagu...

Awatar użytkownika
Czarek
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2018, 06:56
Lokalizacja: Silesia

#3 Post autor: Czarek » 05 mar 2018, 13:47

To szkoda .
Jak by ktoś miał taką wiedze, proszę o info na pw :)

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#4 Post autor: hanys76 » 05 mar 2018, 16:09

Jesli jesteś pracownikiem zajezdni to dowiaduj się tam, czy nie mogą podkręcić ogrzewania bo tu ci nikt nic nie powie. (...) Nikt z wozowni nie będzie udzielac takich informacji i się narazac na konsekwencje służbowe. Skoro to jest tylko dla pracowników wozowni info to nikomu innemu nic do tajnych informacji. Nie wiem jak w tramwajach ale np w moim zakładzie podpisujesz że nie będziesz wynosic na zewnątrz żadnych informacji mogących zaszkodzic firmie. Jesli to zrobisz ponosisz konsekwencje prawne.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2018, 17:49 przez hanys76, łącznie zmieniany 1 raz.

pycio1400
Posty: 569
Rejestracja: 19 sie 2011, 17:15
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: pycio1400 » 05 mar 2018, 18:19

Jeśli uważasz że w danym wozie jest za zimno, wpisz to w cedułe, wozownia sprawdzi ci jest przyczyną... Bo nie zawsze jest to niska temperatura ustawiona na komputerze, czasem się zdarza, że termostat jest uszkodzony.
Obsady pociągów wieczornych/nocnych najczęściej podaję przed wyjazdem tych pociągów, lecz mam 100% pewność, że dany wagon wyjedzie na danym pociagu...

Awatar użytkownika
Czarek
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2018, 06:56
Lokalizacja: Silesia

#6 Post autor: Czarek » 05 mar 2018, 22:33

pycio1400 pisze:Jeśli uważasz że w danym wozie jest za zimno, wpisz to w cedułe, wozownia sprawdzi ci jest przyczyną... Bo nie zawsze jest to niska temperatura ustawiona na komputerze, czasem się zdarza, że termostat jest uszkodzony.
Pisanie w cedule nic nie daje, na wozowni nic z tym nie robią :)
Ale na szczęście jest już cieplej i teraz ogrzewanie jest wystarczające.

pycio1400
Posty: 569
Rejestracja: 19 sie 2011, 17:15
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#7 Post autor: pycio1400 » 06 mar 2018, 12:21

Czarek pisze:
pycio1400 pisze:Jeśli uważasz że w danym wozie jest za zimno, wpisz to w cedułe, wozownia sprawdzi ci jest przyczyną... Bo nie zawsze jest to niska temperatura ustawiona na komputerze, czasem się zdarza, że termostat jest uszkodzony.
Pisanie w cedule nic nie daje, na wozowni nic z tym nie robią :)
Ale na szczęście jest już cieplej i teraz ogrzewanie jest wystarczające.
Zawsze możesz iść do Kierownika Rejonu, jeśli uważasz że wozownia nic z tym nie robi...
Ostatnio zmieniony 06 mar 2018, 12:37 przez pycio1400, łącznie zmieniany 1 raz.
Obsady pociągów wieczornych/nocnych najczęściej podaję przed wyjazdem tych pociągów, lecz mam 100% pewność, że dany wagon wyjedzie na danym pociagu...

Wojtek920830
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2018, 15:10
Lokalizacja: Bytom

#8 Post autor: Wojtek920830 » 06 mar 2018, 15:22

Witam wszystkich :) Ja jestem pracownikiem (elektrykiem) wozowni, jeśli chodzi o ogrzewanie w moderusach to regulacja temperatury ogrzewania jest możliwe tylko na przedział pasażerski, w kabinie motorniczego nie ma takiej możliwości, ponieważ pracą grzałek w nagrzewnicy sterują tylko tzw. termiki które są zamontowane w nagrzewnicy, więc jeśli słabo grzeje to problem najprawdopodobniej i najczęściej tkwi w nagrzewnicy :) A jeśli chodzi o przedział pasażerski to przy tak niskich temperaturach jakie były to nie ma co wymagać cudów, gdy co chwile się otwierają drzwi na przystankach i to ciepło ucieka na zewnątrz :)

Dziękuję za uwagę :)
Wojtek92

Awatar użytkownika
Czarek
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2018, 06:56
Lokalizacja: Silesia

#9 Post autor: Czarek » 21 mar 2018, 06:48

Dzięki za info :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości